Certifikovaný prodejce odstředivých separátorů a deskových výměníků tepla Alfa Lava

Všechny stroje se začínají opotřebovávat od okamžiku, kdy jsou nainstalovány do továrny a uvedeny do provozu. Bohužel, některé součástky podléhají korozi, což se později projevuje zhoršenými mechanickými vlastnostmi, ba dokonce i nefunkčností celého stroje. V následujících řádcích vám představíme povrchové úpravy materiálů, které zamezují problematické korozi.

Technologie žárového stříkání se začala používat ve dvacátých letech minulého století, ovšem obor se rozvíjel poměrně pomalu, přičemž v České republice měl největší rozmach až v šedesátých letech. Jen pro zajímavost, občas se pro žárové stříkání používají i výrazy jako termický nástřik, metalizace či šopování.

Co nabízí firma Alfa Laval?

V současné době se jako antikorozní povlak používá zinek, případně kombinace zinek a hliník. Pravděpodobně jste už v souvislosti se žárovým stříkáním narazili na společnost Alfa Laval, která na českém trhu patří mezi lídry v oblasti metalizace. V portfoliu služeb a produktů najdete pestrou škálu stacionárních a mobilních separační modulů, jež nachází uplatnění při čištění hydraulických olejů.

Alfa Laval se dále zaměřuje na deskové výměníky tepla, které se vyznačují snadnou manipulací a vysokou účinností. Deskové výměníky se ještě rozdělují na několik podkategorií, a to pájené, specializované, nerezové a rozebíratelné.

Důležitou součástí strojů jsou ozubená kola

Jedním z nenahraditelných prvků strojů jsou ozubená kola, která mají daný jednoznačný úkol, a to přenášet otáčivý pohyb a mechanickou energii na další místo na rámu stroje. Ozubená kola jsou také kritickými součástkami, a proto čas od času je nezbytné je vyměnit za nové. V této oblasti zase působí společnost TRIBO Engineering, v jejíž kompetenci je mimo jiné i výroba ozubených kol, hřídelí, válečků, kladek, řetězových nábojů a podobně. Záleží na tom, co konkrétně potřebujete. Uvedená firma se vám bude snažit vyhovět za každé situace.

Napsat komentář