Dřevěná terasa dodá vašemu venkovnímu posezení styl

Hřeje, voní, krásně splyne s okolní přírodou, a navíc dělá skvělý estetický dojem. Řeč je o dřevěné terase, kterou si můžete k domu nechat přistavět i vy. Získáte tím luxusní a přitom nevtíravé posezení pro jakékoliv počasí.

Přirozeně působící styl

Komu by se nelíbilo získat více obytného prostoru a současně nenásilně propojit dům s okolní přírodou v oku lahodící celek? Přistavěním terasy získáte komfortní místo k odpočinku i grilování s přáteli. Necháte-li ji navíc zastřešit, budete si moci užívat čerstvého vzduchu i za deště. Pokud patříte mezi zdatné kutily, nic vám nebrání pokusit se o stavbu terasy vlastními silami. Většina lidí se však musí obrátit na profesionály, jakým je u nás například společnost Au-Mex, s.r.o.

Nesmrtelné dřevo

Jistě jste si všimli, že i přes nadbytek moderních umělých materiálů hraje dřevo v současném designu bytových prostor i exteriérů prim. Není nadnesené říct, že se jedná o materiál, který lidem slouží již po celá tisíciletí a obstojí i několik příštích generací. V současnosti se hřeje na výsluní, na dnešním trhu je proto na výběr mnohem více alternativ než v letech minulých. Z jehličnanů jmenujme třeba borovici, cedr či modřín, za listnaté lze na prvním místě uvést dub či buk. Mnoho lidí sahá ovšem i po exotičtějších dřevech, jako je teak, merbau či garapa. Působí luxusním dojmem, musíte ale počítat s tím, že si za ně připlatíte.

Jaké dřevo je v současnosti populární?

Pokud vás ohromil velký výběr, takže se nemůžete rozhodnout, který druh dřeva je pro vaši terasu tím pravým, rádi vám poskytneme malý tip. Trendem tohoto roku je bělavý Sibiřský modřín, lišící se od těch našich v mnoha ohledech. V chladných oblastech totiž roste pomaleji, což mu dodá potřebnou tvrdost, jež evropskému typu schází. Dřevo sibiřského modřínu je vysoce ceněným artiklem také pro svou trvanlivost, k níž přispívá jeho výjimečná pryskyřice – přirozená impregnace, která výborně odpuzuje vodu a brání růstu hub i plísní. Dřevěné terasy ze Sibiřského modřínu jsou tedy praktickým i elegantním řešením.

Napsat komentář