Komín u montovaného domu: Jaký typ zvolit?

Při realizaci jakékoli stavby je zapotřebí myslet na komín. Spaliny z krbových vložek či kamen musejí být efektivně odváděny mimo interiér. Stejně tak není možné zapomínat ani na odvod páry jdoucí z plynového kotle. Pokud si aktuálně necháváte postavit montovaný domek, měli byste také dohlédnout na to, aby byl jeho součástí i komín. V případě většího množství tepelných zdrojů by se samozřejmě mělo jednat o jejich větší množství. Jak komín postavit, respektive které typy existují?

Klasické zdění není optimální

V minulosti se nebylo v podstatě o čem bavit, jelikož komín realizoval zedník, a to od A až po Z. Použil samozřejmě klasickou trubku z litiny sloužící jako kouřovod a následně ji obezdil tak, že komín vypadal jednolitě a korespondoval se vzhledem daného objektu. Moderní montované domy na klíč už ale s takovýmto postupem příliš nepočítají. Především u dřevostaveb si ani standardní zdění nelze dovolit, a to především skrze vysokou hmotnost cihel a dalšího materiálu.

Zděné skládačky

Jakou standardní variantou pro mnohé rodinné domy na klíč jsou komínové systémy. Jejich autory jsou různé společnosti. Všechny se vyznačují tím, že v podstatě zakoupíte několik komponentů, které se následně přimontují jednoduchým způsobem k sobě. Vznikne komín, který pouhým okem nemáte šanci poznat od standardně vyzděného. Kvalitativně bude na vysoké úrovni a designově se přizpůsobí charakteru objektu.

Praktické nerezové komíny

Jakousi sázkou na jistotu a jednoduchost jsou nerezové komíny. Nakoupíte si již celý komplet a pouze jej namontujete. Kov vám dá jistotu těsnosti celého systému a také minimální pořizovací ceny. Ostatně i levné domy na klíč počítají s tímto řešením odvodu spalin. Vzhledově tyto komíny nijak nenadchnou, ale neurazí. Sloužit mohou u kotlů na tuhá paliva i u plynových zařízení.

Napsat komentář