Čeká vás rekonstrukce? Nechte si vypracovat 3D vizualizace

Chystáte se rekonstruovat byt nebo jeho část? V případě koupelen a kuchyňských linek už jsme si zvykli, že součástí přípravných prací je i vypracování 3D vizualizace. I když to stále nebývá zvykem, i při předělávkách jiných místností se vyplatí oslovit profesionální bytové studio a nechat si zpracovat 3D návrh. Přinášíme 3 důvody, proč byste o tom měli přemýšlet i vy.

Pro lepší představu

Fantazie a dobrá prostorová představivost jsou skvělé vlastnosti. Bohužel, jak už to tak bývá, s takovými vlastnostmi se do vínku rozdává s opatrností. Také nepatříte mezi vyvolené obdařené? Není třeba zoufat, pro nás všechny jsou tu ještě profesionální interiérová studia a designéři, kteří si vše dokáží představit za nás a ještě mnohem lépe a vše nám následně zprostředkovat pomocí 3D vizualizace. Díky realistickému návrhu si můžete perfektně představit všechny barevné variace, kombinace materiálů i získat lepší celkovou představu o budoucím řešení prostoru. Rozhodně si tak dokážete vybrat tu správnou variantu vzhledu i atmosféry, která bude odpovídat vašemu stylu i vkus.

Práce s realitou

Každý prostor je jiný a opravdu jen málokterý se může pochlubit ideálními proporcemi pro všechny naše nápady a potřeby. Je proto nezbytné dobře znát všechna slabá místa i silné stránky daného pokoje či prostoru. Jedná se o malou a opravdu světlou místnost, nebo naopak je prostor z hlediska metrů čtverečních velkorysý, ale světla je v něm méně? Jsou v pokoji atypické příčky, kulaté výklenky nebo jde o podkrovní pokoj?

Počítat a pracovat v návrhu s reálnými rozměry je v těchto všech případech extrémně důležité. Odvíjí se od toho rozmístění nábytku i nápady řešení přímo na míru. Chcete-li mít reálnou a ucelenou představu o prostoru, vizualizace je jednoduše skvělý nástroj a pomocník.

Chytrá pomůcka pro řemeslníky

Říká se, že obraz vydá za tisíc slov. A u vizualizace to platí snad dvojnásob. Realistické návrhy jsou velkou pomůckou při zprostředkování nápadů mezi designérem a námi, ale i finálního řešení mezi námi a firmou či řemeslníky, kteří se ujmou převádění vize do reality. Zejména u malých prostorů, v nichž jsou nezbytná řešení na míru je absolutní porozumění zamýšleného zcela stěžejní. Nebojte se řemeslníkům vizualizaci předložit i jim tisky pro kontrolu nechat k ruce, budou se hodit nejen k pochopení vašich požadavků, ale i ke zpětné kontrole.

Napsat komentář