Bez servopohonu se dnes neobejde žádný vytápěcí systém

Doby, kdy byl servopohon spojován především s motorem a převodovkou, jsou dávno pryč. Dnes servopohon patří mezi nepostradatelné součásti každého vytápění.

Kdysi byl servopohon známý především pro své spojení s motorem a převodovkou, dnes tomu je ale úplně jinak. Jedná se o akční prvek, který najde uplatnění v řadě dalších oborů.

Výkonné servopohony

V dnešní době je k dispozici hned několik typů moderních servopohonů. Nejčastější jsou přímočaré a rotační. V havarijním stavu se totiž dokáže automaticky přestavit do zvolené polohy, pokud dojde k výpadku elektrické energie. Existují ale také servopohony se samosvornou převodovkou. Ty bez pomoci motoru zůstanou zablokovány.

Servopohon ale může plnit i funkci ochránce systému před mechanickým poškozením. V posledních letech se navíc dostaly na trh maximálně vyladěné servopohony, které dokáží ušetřit spoustu energie. Pokud si některý z nich pořídíte, i přesto byste měli na spotřebu dál myslet. V menších bytech se to sice na účtu ze elektrickou energii nepodepíše, ve větších domech už byste si ale mohli hodně připlatit.

Moderní vybavení

Stále častěji se setkáte i se servopohony, které jsou schopné obousměrné komunikace. To znamená, že nejen přijímají a vykonávají pokyny od nadřazených systémů, ale také odesílají informace. Díky tomu si můžete snadno prohlédnout data o napojených čidlech, o průtocích, tlacích, teplotách i stavu celého systému.

Díky takto modernímu řešení je možné servopohon a celý připojený systém jednoduše ovládat. Často vám postačí propojení s mobilním telefonem a připojení k internetu. Tam bude systém posílat veškeré informace, které budete potřebovat. Velice časté je ale klasické on-off ovládání pomocí přidružených tlačítek a softwaru nainstalovaného přímo v zařízení.

Využijte i dalších produktů od Afriso

Kromě servopohonu a ventilů můžete na eshop.afriso.cz najít také nádrž na dešťovou vodu, fičury na doplňování dešťové vody a mnohé další.

 

Napsat komentář