Zvyšte komfort svého bydlení rekonstrukcí bytu

Bydlíte v panelovém bytě, který ještě neprošel větší rekonstrukcí? Je nejvyšší čas to napravit. Stará bytová jádra už nesplňují nároky na moderní bydlení a celkově stavební úprava může proměnit váš domov k nepoznání. Pusťte se do toho.

Rekonstrukce bytového jádra

Rekonstrukce bytového jádra v panelovém domě se určitě vyplatí, ať už chcete upravovat byt 1+1, 2+1, či jinak velký. Původní jádro totiž tvoří zpravidla umakart. Máte-li ho, sami určitě vidíte, že už po těch letech (panelové domy jsou staré obvykle od 25 – 50 let) nevypadá hezky. A nejde jen o vzhled. Celkově už nesplňuje nároky na dnešní bydlení.
Nejenže rekonstrukcí získáte jádro z kvalitnějších materiálů, ale můžete měnit i dispozici bytu, respektive koupelny a kuchyně. Možná ani vám nevyhovuje malá koupelna, typická pro panelákové bydlení. Během úprav ji můžete zvětšit. Dále je možné také oddělit koupelnu od toalety, nebo naopak obě místnosti spojit a získat větší prostor.
Tato úprava bytu je vhodný moment i pro výměnu starých rozvodů vody, odpadů, elektroinstalace a třeba máte i další podněty pro změnu.

Tip redakce: Nevíte si rady s rekonstrukcí? Velkým pomocníkem může být Autocad

Realizace půdních bytů

Máte k dispozici půdní prostor a přemýšlíte, jak z něho udělat vhodné místo pro bydlení? Skutečně může vypadat velmi útulně a přinášet vám spoustu výhod, ale doporučujeme pustit se do realizace půdních bytů s odborníkem, který vymyslí celé řešení tak, aby odpovídalo nejen vašim potřebám, ale celkově danému prostoru.
Dobře navržená půdní vestavba vám přinese originální řešení (netypický prostor), pěkný výhled či úsporu energie za vytápění.
Ovšem myslete i na nevýhody. Je třeba více se zaměřit na izolaci kvůli velkému horku během teplých měsíců. Větší důraz je třeba klást i na osvětlení, případně na další aspekty podle konkrétních specifik dané plochy.

A jaké máte vy bydlení? Jste spokojení, nebo vás v nejbližší době čeká rekonstrukce?

Napsat komentář