Zařizujeme dětský pokoj

Chtělo by mít vaše dítě v pokojíku skluzavku, nebo třeba model vesmírné lodi namísto postele? Pokud se zrovna chystáte zařizovat či předělávat dětský pokoj, můžete mu tyto výstřelky dopřát, především byste však měli dbát na to, aby byla místnost i funkční, vybavená kvalitním nábytkem. Takovým, který odolá i těm nejdivočejším hrám.

JK_24

Zlatá střední cesta

Každý dětský pokoj je určitým kompromisem mezi splněním dětských snů a vaší představou – a tak je to správně. Vlastní pokoj by měl být královstvím vašeho dítěte, kde si může hrát, učit se i spát v prostředí, ke kterému má pozitivní vztah. Vy ovšem víte nejlépe, jak jeho touhy skloubit s tím, co je reálně možné, a dokážete zohlednit i další faktory, například bezpečnost a praktičnost. A nezapomeňte: jak dítě roste, mění se nejen jeho výška, ale i zájmy. Proto by měl pokoj být snadno modifikovatelný, čemuž napomáhá například nábytek na míru, který vyrůstá společně s dítětem. Skvělým tipem jsou v tomto ohledu multifunkční postele, jejichž součástí není pouze lůžko, ale také zásuvky, psací stůl a větší úložný prostor.

detsky-pokoj-03

Několik tipů a triků

V ideálním případě by dětský pokojíček měl mít několik zón – pracovní, se stolkem a úložištěm na učení, herní, kde se děti mohou vyřádit, a koutek, kde najdou dostatek soukromí. Tím může být třeba vyvýšená postel, pod níž vznikne využitelný prostor. U malých dětí by měl být prostor na hraní větší, u starších školáků je naopak třeba nakoupit více skříní a poliček. Velkou roli v tom, zda se dítě bude v pokojíku cítit jako doma, hraje výzdoba. Máte-li možnost ladit místnost do jednoho stylu, který se vašemu potomkovi líbí, určitě jí využijte, i kdyby mělo jít třeba o pirátský nebo fantasy styl. Aby byl interiér jednotný, nekupujte solitéry, ale celé nábytkové sestavy.

Kvalitní, profesionálně zhotovený nábytek je základ

Přestože nabídka nábytku na našem trhu je široká, jedinou možností, jak se pojistit, že bude vše přesně dle vašich představ a prostorové možnosti pokoje budou maximálně využity, je nechat si vyrobit nábytek na míru. To nejlepší řešení vám pomohou objevit specialisté ze společnosti MAX, která se zabývá především výrobou zakázkového nábytku. Běžně navrhují kuchyně na míru, obývací pokoje a dětské pokoje, ovšem poradí si i s atypickým prostorem a malými místnostmi, jako jsou předsíně. Pokud si vůbec nejste jisti, kde při zařizování dětského pokoje začít, prohlédněte si obrázkovou galerii na nabytek-max.cz a nechte se inspirovat pestrou škálou uskutečněných realizací.

obyvaci-pokoje-13

SlideShow_ 66

obyvaci-pokoje-11

1 komentář: „Zařizujeme dětský pokoj

  1. To jsou nádherné pokojíky, budeme muset našim dětem pořídit taky takové. Určitě jim to udělá velkou radost a bude se jim tam učit jedna báseň. Podle mého názoru má i vybavení interiéru velký vliv na naši náladu.

Napsat komentář