Zahradní sekačky a další technika, kterou využijete po celý rok

Zima je u konce a nastává čas práce pro všechny zahrádkáře a majitele zahrad u rodinných domů. Kvalitní zahradní technika vám pomůže vypořádat se s obnovou trávníku, keřů a stromů tak, aby zahrada znovu vzkvétala a byla ozdobou vašeho pozemku. Základem jsou samozřejmě zahradní sekačky.

Zahradní sekačky by neměly chybět ve vaší výbavě, pakliže se staráte o větší kus pozemku. Ruční sekání kosou je nepraktické, zdlouhavé a hlavně náročné. Moderní zahradní sekačky vám práci výrazně usnadní. Je ale zapotřebí zvolit vhodný typ.

Elektrické versus benzínové zahradní sekačky

Asi nejčastěji se na zahradách u rodinných domů uplatňují elektrické zahradní sekačky. K velmi výkonným zařízením tohoto druhu patří kupříkladu produkty známé světové značky Husqvarna. Obecně pro elektrické sekačky platí, že jsou výkonné a v porovnání s benzínovými a dalšími modely patří k levnějším zařízením. Ocenit u nich lze rovněž nižší hmotnost, snadnou údržbu a poměrně dlouhou životnost. Jsou ideální zejména při péči o menší plochy, neboť je limituje délka prodlužovacího kabelu, skrz nějž jsou připojené k elektrické síti. Alternativou, u níž tento problém odpadá, jsou akumulátorové sekačky, ty jsou však dražší.

Pro větší plochy se vyplatí spíše klasické benzínové zahradní sekačky. Dokážou vyvinout větší výkon nežli elektrické modely. Mnohdy jsou rovněž uzpůsobené k mulčování trávníku. Nevýhoda pak spočívá v samotném palivu, kdy při provozu dochází ke spalování benzínu, takže lehce zapáchají a vypouštějí do ovzduší škodlivé látky, byť v minimálním rozsahu, což platí hlavně pro moderní verze benzínových zahradních sekaček.

Další technika na zahradu

Z další zahradní techniky, která se vám může hodit, zmíním například křovinořezy. S jejich pomocí snadno upravíte vzhled keříků ve vaší zahradě. V neposlední řadě je pak dobré investovat do různých kultivátorů a fukarů, díky nimž trávník zbavíte plevele a listí, dáte mu potřebnou vitalitu. I tyto produkty vyrábí značka Husqvarna. Její zahradní technika patří dlouhá léta k tomu nejlepšímu, co je na trhu k dostání.

Napsat komentář