cold-drink-1535766_640

Vodovodní filtr pro zdravější životní styl: Jak správně vybrat?

Lidské tělo je zhruba z 60 % tvořeno vodou. Důležitost vody také dokládá fakt, že bez potravy přežijeme cca 40 dní, ale bez vody pouze několik málo dní. Pro naše zdraví však není důležité pouze množství vody, ale také její kvalita. Například voda z kohoutku, kterou dnes většina domácností využívá k přípravě pokrmů a nápojů, obsahuje množství nežádoucích látek, které mohou z dlouhodobého hlediska způsobit zdravotní problémy.

Kohoutková voda zpravidla obsahuje chlór, který kazí její chuť i vůni. Domácnosti také často bojují s tvrdostí vody, kvůli které se ničí domácí spotřebiče a čaj či káva nechutnají tak, jak bychom očekávali. Výjimkou v kohoutkové vodě nejsou ani stopy pesticidů, těžkých kovů, hnojiv atd. V souvislosti s kvalitou vody je nutno podotknout, že pouhým převařením se většiny nežádoucích látek nezbavíme, protože převaření zabírá pouze na bakterie. Právě z těchto důvodů doporučujeme kohoutkovou vodu filtrovat.

Možnosti filtrace vody

Před výběrem samotného filtru na vodu je třeba vědět, co potřebujete z vody odstranit. Informace o kvalitě vody získáte u své vodárny. V případě, že využíváte vodu z vlastní studny, doporučujeme laboratorní kontrolu její kvality minimálně jednou za rok.

Základním produktem, který je v domácnostech využíván k úpravě pitné vody, jsou filtrační konvice. Ty z vody odstraní pevné částice, chlór, dusičnany, ale i další nežádoucí látky. Rozdíl v chuti poznáte už při pouhém pití čaje či kávy. O něco sofistikovanějším a efektivnějším řešením jsou vodovodní filtry pod dřez, k jejichž montáži není nutné vrtání do kuchyňské linky a vzhledem k tomu, že jsou schované, na lince nijak nepřekáží.

Přístroje pro zdraví

Vodovodní filtr, filtrační konvici i další řešení pro zdravější životní styl najdete na e-shopu Přístroje pro zdraví.

Napsat komentář