Venkovní vířivka může být i na vaší zahradě. Co byste o ní měli vědět?

Masážní vana s horkými proudy vody, která uleví nejen od namožených svalů. Dokonalý relax v soukromém wellness, které může stát na zahradě či terase. Venkovní vířivky jsou trendy a zažívají obrovský boom. A zdaleka už nepatří jen na pozemky luxusních nemovitostí. Díky širokému sortimentu a příznivým cenám si je může dovolit každý, kdo touží po odpočinku a zdravotních výhodách, jež hydroterapie neboli terapie vodou přináší. Přesto však existují určité věci, které byste měli před nákupem venkovní vířivky vědět.

Na výběru venkovní vířivky záleží

Venkovní vířivky vám zaručí dokonalý odpočinek jen tehdy, zvolíte-li správný model. A také pro ně musíte mít připraveno vhodné prostředí. Na co si tedy dát při plánování venkovní vířivky pozor?

· Pro umístění venkovní vířivky je nezbytný rovný, zpevněný podklad – ideálně betonová deska, zámková dlažba či terasová prkna. Dbát také musíte na to, aby podloží mělo dostatečnou nosnost.

· Důležitá je možnost připojení k elektřině. Vířivky pro jednu či dvě osoby či vířivky s nižším výkonem čerpadla lze připojit k 230 V, ideální však je přívod 380 V (400 V) – díky němu si budete moci užívat maximální výkon vířivky a veškeré její funkce.

· Trvalé připojení ke zdroji vody není nutné.

· Venkovní vířivku je třeba vybrat s ohledem na požadavek používání – některé jsou určeny pouze pro sezónní využití, jiné pro celoroční. Druhou skupinu, tedy ty, které můžete venku používat i v zimních měsících, najdete například u prodejce Spahouse.cz, který je výhradním distributorem vířivek IQue Sweden. Ty disponují nízkoenergetickou severskou trojitou termální izolací, která se hodí i do náročných podmínek.

· K pořizovací ceně venkovní vířivky je třeba započítat i náklady na provoz – ty závisí na konkrétním modelu, použité izolaci i čerpadle, jímž je poháněna. U vysoce účinné izolace s rekuperačním čerpadlem, které mají již zmíněné vířivky IQue Sweden prodejce Spahouse.cz, představují měsíční náklady cca 1500 Kč (při používání 2–3× týdně).

Pokud všechny výše uvedené body splňujete a víte, že venkovní vířivka je pro vaši zahradu či terasu to pravé, stačí už jen vybrat odpovídající model a můžete se ponořit do svého domácího wellness – bez objednacích termínů, cestování a placení drahého vstupného…

Napsat komentář