Vedete děti k lásce k přírodě? Pak se vám budou jistě líbit dřevěné hračky

Mnoho z nás se zamýšlí nad stavem naší Země, nad zlepšením životního prostředí, nad udržitelnými předměty v domácnosti i v šatníku atd. V obchodech se můžeme setkat s obrovským množstvím plastových hraček, ale stále vyhledávanější jsou hračky dřevěné nebo látkové. I jiné, které dětem ukazují, že i přírodní materiály mohou být hezké a dá se s nimi báječně zabavit. Které z dřevěných hraček děti baví, ať už jde o kluky nebo holky?

Domečky, garáže i vesmírné stanice ze dřeva

Kluci i holky mají rádi stavby. Holčičky rády usednou k dřevěnému domečku pro panenky, kde se hrají na maminky, na rodinu. Starají se o vše, co je v domě třeba dělat. To rozvíjí jejich představivost, fantazii, a také jim zlepšuje jemnou motoriku.

Kluci zase rádi parkují a jezdí s auty. Koupit jim můžete různé typy garáží, do nichž vměstnají spoustu autíček, které již mají doma. Stejně tak můžete koupit vesmírnou stanici, jež dovolí klukům hrát si na astronauty. 

Pusťte děti se dřevem ven

Dřevěné hračky se hodí i na zahradu. Třeba zahradnický set v přepravce, který obsahuje malé hrábě, lopatku a tupé vidle, vše ve formátu do ruky. Nechybí ani kolík pro vytvoření jamek při sázení semínek, kartonové kelímky a rukavice. 

Kluci zase potěší kufřík s dřevěným nářadím, s nímž budou moct tátovi nebo dědovi asistovat při venkovních pracích nebo opravě auta, sekačky. 

Zlepšete logické myšlení a postřeh dětí

Vysloveně milují mnohé děti dřevěné puzzle, vkládačky, stavebnice, labyrinty a hlavolamy. I když jsou dřevěné, nechybí jim na pestrobarevnosti a hezkých tvarech. Volit můžete z různých obtížností, a tak vyberte ročním dětem, tříleťákům a pětiletým nebo starším. 

Podívejte se na kompletní nabídku dřevěných hraček pro kluky i holčičky na webových stránkách Zanada.sk. Jistě si vyberete.

Napsat komentář