Typy párty stanů- jak vybrat ten pravý?

Ať už plánujete grilování, kempování, nebo vystavování, případně prodej Vašich produktů venku, pak může být párty stan výborným útočištěm a ochranou před deštěm a sluncem. Existuje mnoho různých stylů a konstrukcí párty stanů a altánů, takže je důležité, abyste se před nákupem obeznámili alespoň se základními typy, použitím a výhodami / nevýhodami. Jedině tak si budete moct být jisti, že vyberete správný model přesně pro Vaše potřeby.

Co je třeba vzít před nákupem párty stanu do úvahy

Především byste se měli zamyslet nad tím, pro jaké účely chcete párty stan běžně používat, kolik místa máte k dispozici a pro kolik lidí bude stan určen. Dále je vhodné promyslet, jestli chcete zajistit jen ochranu před sluncem, nebo i deštěm a chladem. Rovněž je třeba vzít v úvahu terén, na kterém budete chtít zahradní párty stan běžně stavět. V poslední řadě je třeba promyslet, jak často a na jak dlouhou dobu budete stan používat.

Typy zahradních altánů a jejich vlastnosti

Existují 3 základní typy zahradních stanů a altánů: nůžkové stany, klasické stany a designové trvalé altány. Bez ohledu na to, jaký typ si vyberete, jsou běžně k dispozici s možností bočních stěn, nebo bez nich.

Nůžkové stany jsou nejjednodušší z hlediska použití- jsou ideální pro občasné grilování, prodej zboží, kempování apod. Výhodou je nůžková konstrukce, která dovolí párty stan rozložit a opětovně složit během několika minut. Tento typ stanů nepotřebuje žádné kotevní prvky, takže je lze postavit i na pevném podkladu jako je beton, nebo asfalt.

Klasické pevné stany jsou vhodnější pro dlouhodobé využití díky jejich pevnější konstrukci a upevnění k zemi, které je také celkově stabilizuje. Stavba trvá především u větších stanů i několik hodin a není možno je jednoduše postavit na pevném podkladu z důvodu nutnosti ukotvení lan.

Designové trvalé altány jsou běžně určeny k trvalejšímu umístění na zahradě, kde plní nejen funkční, ale i okrasnou funkci. Je možno je pevně přišroubovat pomocí patek k pevnému podkladu a tak z nich vytvořit alternativu k pergole.

Napsat komentář