thought-2123970_1920

Tipy, jak v zimě snížit spotřebu energií

Snažíme se být efektivně nakládat s časem, ale už zapomínáme přemýšlet nad tím, jestli stejně kvalitně využíváme energie. Často zbytečně plýtváme a při pohledu na účet se divíme, proč je číslo tak vysoké. Většinou to nebývá chyba příliš vysokého tarifu, ale naším nehospodárným jednáním. Jak to změnit a ušetřit za energie? To vám prozradíme v tomto článku a přidáme i tip, kde sehnat ještě více informací.

Základní tipy pro úsporu energií

Obecným tipem pro úspory elektřiny je nahrazení starých spotřebičů moderními, které lépe využívají energii a nespotřebují ji takové množství. Další rada spočívá ve volbě LED žárovek s nižší spotřebou. Citelné ztráty zaznamenáváme při vytápění, čehož si všimneme hlavně v zimních měsících. Pro snížení nákladů se snažíme zbytečně nepřetápět a udržovat teplotu v bytě okolo 20 až 21 °C. Dalším důležitým bodem je úspora vody, kdy se snažíme spotřebovat co nejmenší množství, čímž zároveň zmenšíme i množství elektřiny potřebné pro ohřev vody.

1000x1000-1478698640-eon-radce

Získejte co nejvíce rad a aplikujte je v praxi

Pro usnadnění orientace ve všech možných opatřeních vznikl internetový projekt E.ON Rádce, kde najdete velké množství tipů pro úspory energií. Připraveny jsou také rady pro ekologické chování. Navíc můžete využít služeb odborných poradců, kteří vám zodpoví dotazy ohledně úsporných opatření a možnostech nových technologií vytápění. Nebojte se zeptat na cokoliv a následně se snažte radu převést do praxe. Uvidíte, že může stačit několik opatření a hned bude částka na vašem účtu za energie nižší. Osobní konzultace s energetickými poradci je dostupná v Brně a Českých Budějovicích. Pokud to máte daleko, můžete je kontaktovat také emailem: poradce@eon.cz nebo telefonicky: 800 773 443.

Rekonstruujte své bydlení

Energetičtí poradci často řeší otázky rekonstrukce a dotace, která výrazně pomáhá zvládnout tento poměrně velký výdaj. Úspěšné zateplení si totiž žádá kvalitní materiály a správně provedené technické řešení, což nebývá zadarmo. Pokud přemýšlíte o tomto kroku, kontaktujte poradce a zeptejte se jich na nejvhodnější řešení. Oni vám poradí možnosti, jak jednotlivé systémy propojit a vytěžit z nových opatření co největší efekt. Zároveň nabídnou pomocnou ruku při řešení konkrétní žádosti o dotaci.

Napsat komentář