Snímek obrazovky 2017-06-08 v 18.42.36

Svítidla Dark: působivý konec tmy

Potrpíte si na designové kousky, které nejsou k vidění na každém rohu? Potom by vaší pozornosti neměla uniknout moderní svítidla Dark, jež nabízí širokou škálu výrobků. Každý si tak přijde na své: milovník extravagance, vyznavač minimalismu apod. Na kterou kolekci netradičních svítidel Dark padne vaše volba?

Snímek obrazovky 2017-06-08 v 18.42.23

Originalita v každém detailu

Ať už název těchto designových svítidel naznačuje cokoli, tma ve vašem domově díky nim rozhodně nebude! Pod tajemnou značkou Dark se skrývají desítky osobitých kolekcí, které nedají spát… Některé lampy a stropní svítidla vynikají ostrými, přísnými liniemi, které respektují zásady minimalismu. Jiné zaujmou svou hravostí a extravagantním pojetím. Nepřehlédnutelná jsou zejména nezvykle velká svítidla, která se stanou dominantou každého prostoru.

Jistě, v kolekcích značky Dark naleznete spoustu decentních svítidel v klasičtějších barevných provedeních. Ovšem nechybí ani divoké barevné variace. Stačí se zbavit předsudků, podle nichž má světlo plnit zejména užitnou funkci. I barevné svítidlo může zapadnout do moderního interiéru. Pravdou je, že designéři pracující pod značkou Dark se barev rozhodně nebojí. Proto jsou v rozmanitém portfoliu k vidění snad všech možné barvy.

Nic není, jak se zdá

Tajemná, hravá, extravagantní, elegantní, okouzlující, všestranná… Designová svítidla Dark mají mnoho jedinečných podob. Přesto však mají jedno společné, a to originální přístup, díky němuž lze v zásadě funkční prvek přetvořit do neuvěřitelné podoby.

Barevné závěsné válce střídají elegantní bílé koule. Poté na řadu přicházejí designová závěsná svítidla připomínající bonbony. A co takhle držák na toaletní papír s působivým integrovaným podsvícením. Jindy minimalistické svítidlo sestává pouze ze žárovky a barevného kabelu. Neméně zajímavé jsou kouzelné stolní lampičky, které promění i zdánlivě obyčejné čtení knihy v jedinečný zážitek. Také stojací lampy nabývají vskutku neobvyklých tvarů, například veselých postav.

Mnoha rozličných podob nabývají moderní svítidla Dark také z hlediska materiálového. Kov, sklo a plast. To jsou hlavní materiály, kterých je při tvorbě designových svítidel Dark využito. I v tomto případě však přichází na extravagantní pohled a materiály náhle nachází zcela nezvyklé využití.

Ovšem nechybí ani další, méně obvyklé materiály, například dřevo, kterým se dostává zasloužené pozornosti. Například dřevěné komponenty plnící funkci svítidla nejsou zrovna běžnou záležitostí.

 

Učarovala vám široká škála designových svítidel Dark, která projasní i ten nejtmavší interiér? Potom obohaťte svůj domov o jedinečné modely, které vás budou znovu a znovu přivádět v úžas a neustále vás překvapovat…

Napsat komentář