Stylově laděný bytový textil vytvoří útulný domov

Bytové textilie, jako jsou záclony, závěsy, přehozy a povlečení, stojí za příjemnou atmosférou vašeho domova. Vnesou do interiéru ducha, vypovídají o vaší osobnosti a stylu. Nic se však nemá přehánět, a proto dejte pozor na vkusné kombinování vzorů a barev.

Dekorace i soukromí

Záclony a závěsy patří k textilním doplňkům, bez nichž řadě z nás připadá okno holé a neútulné. Zároveň postrádáme pocit soukromí. V moderních domácnostech je nahrazují horizontální žaluzie či textilní rolety. Dáváte-li ovšem přednost klasice, nabízí se vám skutečně široký výběr záclon nejrůznějších délek a dekorů. Pokud chcete, aby se okno stalo výrazným prvkem místnosti, sáhněte pro extravagantním vzoru, jenž ihned připoutá pozornost. Naopak decentní jemný dekor záclon působí vzdušně a místnost opticky zvětší.

Pro klidný spánek

Závěsy slouží hlavně k zastínění okna před nenechavými pohledy kolemjdoucích a slunečními paprsky. Z toho důvodu vybíráme z různých stupňů průchodnosti světla. Chceme-li si dopřát vydatný a ničím nerušený spánek, volíme plně zatemňovací závěsy, tzv. blackout variantu. Dokáží zatemnit místnost až z 90 % a zároveň slouží jako perfektní tepelná izolace. V létě udržují v místnosti příjemnou teplotu, v zimě zamezují proudění chladného vzduchu.

Spaní jako na obláčku

Kromě příjemného přítmí potřebujeme ke kvalitnímu spánku pohodlné lůžkoviny. Proto věnujte dostatek pozornosti výběru matrace, polštáře, přikrývky a povlečení. U posledně jmenovaného lze vybírat z bavlněné, krepové, saténové, mikrovláknové či mikroplyšové varianty. Bavlněné povlečení je velmi šetrné k pokožce, z toho důvodu se doporučuje i dětem. Mikrovlákno je lehounké jako pírko, proto je velmi vyhledávaným povlečením převážně v letním období. Oproti tomu hřejivý mikroplyš patří k oblíbeným povlečení v zimě.

Napsat komentář