2063-snow-hss970-ts-00222

Sněhová fréza umožní elegantně zvládnout přívaly sněhu bez velké námahy

Sníh je krásný a krajina jím porytá má své kouzlo, nicméně mnohdy nám zkomplikuje každodenní život. Úklid sněhu ručně hrablem vás moc neláká nebo to zkrátka fyzicky nezvládáte? Jak odstranit rychle a spolehlivě sníh z chodníků, příjezdových cest, dvorků, garážových výjezdů a parkovacích míst? Moderním řešením je sněžná fréza, se kterou to zvládne i méně fyzicky zdatná osoba.

Jak funguje sněžná fréza

Fréza na sníh funguje na jednoduchém principu, sníh nabírá, „ukrajuje“ po vrstvách a komínem odhazuje na stranu. Při výběru sledujeme nejen finanční stránku, ale také samozřejmě i tu technickou, jelikož do každých podmínek se může hodit trochu jiný typ. Lídrem na trhu v této oblasti jsou sněhové frézy Honda. Konstruktéři využili znalosti z výroby aut a zahradních traktorů, čímž vznikly spolehlivé stroje pro zimní údržbu.

Frézy pro hobby i profi použití

Doby, kdy sněhová fréza byla spíše záležitostí profesionálního použití, jsou už tytam. Pro domácí účely jsou vhodné kolové hobby sněhové frézy, které odklidí chodník a prostor před garáží, přičemž nemusíte mít strach o okrasnou dlažbu díky elastickým břitům. Poradí si se sněhovou nadílkou do 30 cm. U značky Honda je velkou výhodou to, že i když kupujete hobby stroj, je v profesionální kvalitě a prakticky na celý život. Důraz je kladen na intuitivní ovládání, snadnou manipulaci a dlouhou životnost.

Pásové frézy do horských podmínek

V horských oblastech nebo náročnějším terénu se pak využijí profi pásové frézy. Ty jsou určeny i obcím, majitelům hotelů a penzionů, zvládnou i závěje a přívaly sněhu, často těžkého a mokrého. Ujasnit si je třeba i pohon, sehnat se dá elektrická fréza, do náročnějších podmínek je ale vhodnější benzinová fréza. Pásová motorová fréza zvládne i nezpevněný nebo nerovný povrch a problémem pro ni není ani postupné frézování sněhu po vrstvách.

Napsat komentář