Krásno a útulno v bytě i v peněžence

Ne každý má tu možnost koupit si oslňující byt podle vlastních představ. Hrají tu roli cena a často i čas, takže jak na to? Přeci se nevzdáme snu o vlastním bydlení bez boje! Stojí za to zapnout mozkové závity na plné obrátky a zapátrat po schůdném řešení, jak své bydlení rekonstruovat na splátky.

Říká se, že „tady je každá rada drahá“, ale internet skýtá spoustu rad i zadarmo. Pro srovnání je dobré nezakotvit na jednom webu hned. Na podmínkách mi opravdu záleží, potřebuji cestu, která bude šitá na míru a starostí mne zbaví, ne že mi je malými písmenky za hvězdičkou přidělá.

A pátrání může začít

Prošla jsem několik všeobecných nabídek a nakonec jsem informacemi nasměrována na webové stránky, které jsou pro mne asi nejsrozumitelnější Asisteam.cz. Nacházím zde jasné a přehledné odpovědi na mé otazníky – a že jich není málo.

Co mne v nabídce obzvlášť láká, je rozhodně půjčka se zástavou nemovitostí, a tak zkoumám, co všechno taková možnost obnáší. V hlavě mi totiž tak trochu „strašilo“ utrpení se sháněním ručitelů a záruk, jelikož všichni víme, že dnes má každý svých starostí dost a velmi často na tomto bodě naše úsilí troskotá.

Důležité je mít pro svou volbu pevnou půdu pod nohama

Proto na webu pečlivě pročítám rady jak vybrat správně nebankovní půjčku, jelikož pro Neználka, jako jsem já, jsou některé pojmy úplnou španělskou vesnicí. Správné pochopení kalkulace RPSN mne doslova osvítilo. Též zjištění, že bubák droboučkých písmen pod čarou není jediným možným rizikem a hrozbou skrytých vysokých poplatků. Jak důležité je věc opravdu znát!

Spousta užitečných rad a informací

Když situace nedovoluje nastěhovat se do hotového, naše představy o kompozici budoucího domova se liší s realitou, nebo byt vypověděl službu v jakékoliv oblasti, je nejlepší se bez váhání obrátit na odborníky.

Půjčka na rekonstrukci dnes přeci jen není tak tvrdým oříškem, aby každý z nás nenašel tu „pravou ořechovou“.

Napsat komentář