fashion-1271786_1280

Složité filozofické téma dámského psaníčka

Pro dnešní den jsem si zvolila téma poněkud složité, a sice dámská psaníčka. Asi si říkáte, proč vlastně psát na téma, o kterém už dopředu vím, že je náročné. Je to jednoduché. Myslím tedy to vysvětlení. Včera jsem byla v divadle. Na poslední chvíli jsem zjistila, že ke zvoleným šatům nemám vhodné psaníčko. A ne, opravdu bych na večerní formální akci nešla s jedním s tím svých velkých tlumoků. Koupila jsem si tedy nové a pořád z něj mám radost. 

Taky jsme tento týden s kamarádkami rozebíraly plesovou sezónu. I když je ještě daleko, přeci jen jsme se snažily uvažovat nad tím, co na sebe a jaké zážitky přinesly sezony již uplynulé. Osobně doufám, že další sezona bude na zážitky ještě bohatší a z hlediska volby velké večerní odvážnější. 

Dámské psaníčko a jeho nenahraditelná role v životě každé ženy

Z prvního odstavce je role psaníčka, alespoň pro mě, jasná. Je to večerní kabelka pro formální příležitosti. Malinká a pro mě tedy na každodenní nošení nepraktická. To však psaníčkům neubírá nic na jejich roztomilosti. Popravdě, asi bych nosila kombinaci šatů a psaníčka častěji. Ale povězme si to otevřeně – při objemu věcí, které musí denně má taška pojmout, je to zhola nemožné – peněženku z Larond, klíče, dokumenty do práce atd. I na kávu s kamarádkami chodím nejčastěji přímo z práce, takže nemám čas kabelku vyměnit. 

Možná je ale dobře, že psaníčko představuje pro nás obyčejné ženy takovou vzácnost. Alespoň při příležitostech, k nimž se hodí, nebo je spíše nutné, vytváří kouzelnou atmosféru plesů, ženskosti a doby, kdy jsme nemusely celý den tahat těžký tlumok. Je to vlastně taková vznešená, až aristokratická věc. 

Nevěříte? Tak posuďte samy, jak vypadá s psaníčkem vévodkyně Kate, má oblíbenkyně. A neříkejte mi, že za tu dokonalost může jen její šarmantní osobnost. Její vytříbený vkus ladí naprosto skvěle s jednoduchým černým psaníčkem. Achjo, někdy si říkám, že až mě opustí troška toho punku, který pořád ještě potřebuji, bude přesně tohle ten styl, ke kterému budu směřovat. Asi pak založím celý nový blog, kde budu psát o tom, zda to jde i v nearistokratických podmínkách.

S nákupem mého posledního psaníčka jsem dostala chuť koupit hned další

O své vášni pro barevné tašky Vám budu vyprávět jindy. Musím se Vám nicméně svěřit s tím, že po nákupu nového psaníčka jsem pocítila touhu koupit si další. Mou radost totiž podnítila následující debata s kamarádkami o plesové sezoně. Ples je událostí, v rámci níž chce každá z nás vypadat dokonale a být královnou parketu. No. A to mi přece s tím mým jediným černým psaníčkem nepůjde. Určitě nebudu mít nadcházející sezonu černé šaty. A na ples zkrátka nebudu respektovat zlaté pravidlo, že všechno sladím s černou – a to ani nevím, jakou barvu budou mít moje vlasy. Pokud chcete tušit, co mě inspiruje, jsou to třeba tyto kousky. Uznávám, že některé z nich jsou hodně crazy, ale snad už mě trošku znáte. Popravdě, budu ráda, když mi dáte vědět, která se Vám líbí a zda byste i na ples byly ochotny vzít nějakou z těchto bláznivých variant. 

Koupit či nekoupit?

Ještě na jednu věc bych Vás závěrem chtěla upozornit. Na pultech obchodů jsem před nedávnem začala vídat velké objemné tašky, které mají v sobě odepínatelnou malou taštičku, vlastně psaníčko. Asi se v nich skvěle nosí nákup, přičemž do malé taštičky dáte mobil a klíče a v případě, že ji chcete jen tak vytáhnout, abyste třeba odemkly, nebo ji využít zcela jako samostatné psaníčko, můžete. 

Zbytek prostoru tašky mi však připadá dost neorganizovaný – je to v podstatě jen jedna velká kapsa. Pokud s těmito taškami máte zkušenosti, napište mi prosím – ráda bych se rozhodla. Na jednu stranu mi to přijde jako super nápad, na druhou stranu se bojím, že se mi tam všechno bude míchat. Děkuju, mějte se a buďte dámy! 😊 

Napsat komentář