Sklápěcí postele jako řešení do garsonek

Máte v bytě málo místa? Pak to chce s rozmyslem vybírat nábytek a chytře ho do místnosti naskládat. I do několika málo metrů čtverečních se dá vměstnat všechno, co potřebujete k životu. Jen je potřeba s ním umět pracovat.

Pro začátek je vhodné zmínit, že máte-li malý byt, možná byste měli popřemýšlet o oslovení interiérového designéra. Právě tehdy, když hrajete o každý metr čtvereční, se vyplatí spolehnout se na odborníky. Ti vám dokážou navrhnout řešení, o němž se vám ani nesnilo. Některé triky, jež používají, si nicméně můžete osvojit i sami. Jedním z nich jsou sklápěcí postele.

Postel schovaná ve skříni

Nemáte samostatnou ložnici, takže budete muset spát v obývacím pokoji? Nabízí se v podstatě dvě varianty: buď rozkládací pohovka, nebo horizontální či vertikální sklápěcí postele. Ty jsou z mnoha hledisek lepším řešením, v prvé řadě jsou pohodlnější. Pohovka je i po rozložení prostě jen pohovka, kdežto sklápěcí postel dokáže plně nahradit postel klasickou.

Kromě toho jsou sklápěcí postele stylové. Bývají zabudované do vestavné skříně, na první pohled tedy není vůbec poznat, že jde o postel. V interiéru nepůsobí rušivě. Sklápět se dá jednolůžko i dvojlůžko.

Hledejte kvalitu

U sklápěcí postele je však ještě důležitější hledět na kvalitu. Potřebujete především stabilní a bezpečný mechanismus sklápění, což znamená silné pružiny nebo hydraulické písty. Postel by se neměla vyklápět prudkým pádem, nýbrž pomalým spouštěním na zem.

Vertikální i horizontální sklápěcí postele je lepší zakoupit již s matrací od jednoho prodejce, pak nebudete muset přemýšlet, jak vysokou matraci máte vybrat, aby šla postel i s lůžkovinami složit. Mimochodem i tohle je jedna z výhod. Lůžkoviny nemusíte stlát ani nikam uklízet, pouze je pomocí popruhů upevníte k posteli a celou postel sklopíte. Vše je vyřešeno za pár minut.

Napsat komentář