PRO-CZ-LeftBox-1

Programy na kreslení: Porovnání AutoCad a GstarCad

Nejste si jistí, které řešení cad programu je pro vaši firmu výhodnější? V čem jsou jiné AutoCad a GstarCad – alternativní program na kreslení v AutoCad? Která verze se více oplatí?

DWG kompatibilita 

Gstarcad používa na ukládání a čtení formát DWG, stejně, jako AutoCad. V současnosti je GstarCad plně kompatibilní s nejnovější verzí DWG a vývojáři slibují plnou kompatibilitu i v budoucnosti. Bez problémů tak můžete sdílet soubory vytvořené vašimi kolegy v AutoCad a vašimi vytvořenými v GstarCad. Dokonce můžete pohodlně  doplnit výkres vytvořený v AutoCad o vaši vizualizaci v GstarCad a zaslat zpět kolegům pracujícím v AutoCad.

2D kreslení

Přesné kreslení 2D výkresů v jakékoliv podobě je doménou obou programů. Oba cad programy garantují dodržení národních i mezinárodních norem. Pokud chcete individuální nastavení, můžete si v programu vygenerovat vlastní standardy nebo do výkresů vkládat různé grafické i negrafické prvky. 

Pokud vezmeme v úvahu i fakt, že GstarCad Standard máte za zlomek ceny oproti AutoCad LT (oba programy primárně pro 2D výkresy), tak je GstarCad díky své komplexnosti v 2D kreslení lepší volbou. Oproti AutoCad LT navíc GstarCad Standard podporuje i rozšířené a profesní nadstavbové aplikace a moduly. 

3D modelování

 GstarCad je absolutní špičkou pokud jde o 2D kreslení. 3D modelování je jakýmsi doplňkem k přepracované verzi 2D kreslení a je dostupné ve verzi GstarCad Professional. Přesto je GstarCad schopný vytvářet 3D modely přibližně stejným způsobem, jako plná verze AutoCad.

Uživatelské prostředí 

Uživatelské prostředí GstarCad je téměř totožné s AutoCad. Cílem není kopírovat AutoCad, ale ulehčit přechod dlouholetým uživatelům AutoCadu na GstarCad a umožnit jim prakticky okamžitě se zorientovat v novém programu.

Licenci GstarCad si na rozdíl od AutoCad koupíte jen jednou, bez dalších pravidelných plateb za používání programu. To je jedna z hlavních výhod GstarCad, protože za minimum ceny získáte plnohodnotnou náhradu za AutoCad.

 

Napsat komentář