Party stan může být velice užitečný

Nechat na sebe padat déšť či naopak být oslňován silnými slunečními paprsky se nikomu moc nechce. Proto vynalezli různé druhy přístřešků. Mezi ty jednoznačně nejpraktičtější patří party stany. Ty jsou nejen cenově vcelku dostupné, ale zároveň se dají použít mnoha různými způsoby.

Vhodné ukotvení

Na rozdíl od tradičních forem stanů nejsou party modely určené k nocování, avšak pouze zastřešují. Na první pohled nevypadají extra stabilně, ale první zdání v tomto případě dost klame. Hodně zde záleží na použitém materiálu, respektive na způsobu ukotvení.

Kdo ukotvení podcení, může nakonec svůj party stan nahánět i desítky metrů daleko. Bohatě postačí, když se zvedne silný vítr. Se správným ukotvením, pokud vyloženě nepřijde tornádo či hurikán, by se konstrukce měla držet pevně na místě.

Typy stanů

Party stan má celou řadu podob. Ty nejlevnější mají obvykle jen dva metry čtvereční, ovšem běžně je možné koupit i mnohem větší verze. Ty už dokáží fungovat jako krytí pro velký počet lidí, potažmo vybavení.

Kostra těchto stanů se nejčastěji vyrábí z oceli nebo hliníku. Ocelové verze jsou zpravidla levnější, na druhou stranu jsou docela těžké a zároveň náchylné ke korozi. Stačí poškodit část ochranného nátěru. Hliníkové stany jsou obdobně pevné jako ty z oceli, avšak mnohem lehčí. Jsou rovněž daleko odolnější proti vodnímu živlu. Obvykle ovšem stojí větší peníze.

V obou případech houževnatost závisí nejen na typu materiálu, ale také na průměru nohou. Vždy tu platí přímá úměra – čím hrubší noha, tím vyšší odolnost, avšak na úkor hmotnosti.

Na dvorku i při prodeji

Party stany je možné používat různými způsoby. Není problém si z jednoho nebo dvou udělat na zahrádce třeba pěkný přístřešek.

Party stan se samozřejmě dá přeměnit i na pěkný reklamní stánek. Může samozřejmě fungovat i jako prodejní stánek, třeba někde na pouti či během městských slavností.

Napsat komentář