Ochutnejte víno ze Španělska

Když se řekne vinařství a vinice, každému se vybaví Itálie a Francie. Velmi často zapomínáme na to, že významný producentem vína je také Španělsko. Řadí se dokonce mezi největší producenty vína v celosvětovém měřítku.

Charakteristika španělského vína

Díky své geografické poloze je Španělsko známé především produkcí červeného vína, která jsou nezaměnitelná. Zdejší červené víno má sytou barvu a výraznou chuť a vůni. Španělská vína jsou vhodná pro ty, kdo mají rádi těžká vína. Pokud dáváte přednost lehkým, bílým vínům, pak budete muset hodně pátrat, zatímco z červených vín můžete vybírat takřka poslepu. Navíc si kvalitní červené víno nemusíte dopřát jen na dovolené. Pokud si budete chtít pořídit španělské víno, pak se zaměřte na obchody, které se specializují na dovoz produktů přímo ze země jejich původu. Dávejte si pozor, abyste si nekoupili španělské víno, se zemí původu Maďarsko. Nic proti těmto vínům, ale pokud si kupujeme španělské víno, chceme víno, které od prvního lístečku až po poslední minuty v sudu trávilo svůj čas jen a pouze ve Španělsku. Víno je navíc také ideálním dárkem. Pokud se ve vínu příliš nevyznáte, nechte si poradit od odborníků. I zde platí, že je dobré, obrátit se na obchody zaměřující se na dovoz přímo ze Španělska.

Španělské pochoutky

Nezapomeňte víno doplnit také o nějakou pochutinu. Na stránkách www.bmcbrno.cz/spanelske-delikatesy se velmi snadno zorientujete v dostupných španělských pochoutkách, které jsou vhodné nejen k vínu. Máte zde jistotu, že se jedná o suroviny, které pochází opravdu ze Španělska a jsou tedy tím nejkvalitnějším, co můžete na trhu sehnat. Typickým pokrmem, který se podává nejen k vínu, jsou tapas. Sušená šunka, olivy, sýry, uzeniny, plody moře, zelenina. To vše neodmyslitelně patří ke španělské kuchyni.

Napsat komentář