Oblíbené dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy si v současné době drží neotřesitelný post mezi dalšími podlahovými řešeními. Před několika desetiletími vládly českým domácnostem koberce. Dnešní doba a hlavně zákazníci vyžadují praktičnost, jednoduchost, eleganci a minimální nároky na údržbu. Není proto divu, že jsou dřevené podlahy stále v kurzu. Prozatím nic nenasvědčuje tomu, že by je v nejbližší době mohlo něco sesadit z pomyslného trůnu. Nesporných výhod má dřevo hned několik. V první řadě vykazuje perfektní tepelně-izolační vlastnosti. Podstatná je i jeho schopnost udržovat v okolním prostředí příjemnou vlhkost vzduchu. Vytížení zákazníci ocení jeho nízkou náročnost na údržbu. Dřevěnou podlahu postačí zamést a pohodlně vytřít vhodným mopem.

Údržba dřevěných podlah

Vzhledem k tomu, že pořízení kvalitní dřevěné podlahy rozhodně není levnou záležitostí, je nanejvýš vhodné, abyste o ni uměli správně pečovat. Při dobrém zacházení vám tak podlaha může vydržet po celý život. Naštěstí jsou dnes na trhu dostupné prostředky, které jsou speciálně vyvinuty k ochraně a ošetření citlivých dřevěných podlah. Plánujete-li nyní novou krytinu a chcete-li chodit po vysněných parketách, na jejich kvalitu myslete v první řadě. Pokud chcete podlahu od opravdového profesionála v oboru, nakupujte u společnosti Parkety WÖLFEL. Získáte tak služby rodinné firmy s dlouholetou tradicí, která se mimo podlahy specializuje i na prostředky k jejich údržbě.

Laky nebo oleje na podlahy

Nejlepšími prostředky sloužícími k údržbě podlah jsou bezesporu laky a oleje. Zatímco laky na podlahy dokážou na povrchu vytvořit ochranný filtr, který se pohodlně udržuje a je odolný proti poškození, jejich konkurenti oleje slouží hlavně k oživení původního vzhledu. Obě varianty dokážou ochránit milovanou dřevěnou podlahu před nečistotami.

Napsat komentář