Oblékání psů: Módní trend nebo nutnost?

Máte doma psa? A oblékáte ho v zimním období? Možná si zrovna kladete otázku, zda je to nutnost, či pouze módní trend, kterému můžete a nemusíte podlehnout. Pojďme si více „povědět“ o oblékání psů.

O oblékání psů

Oblékat psa, nebo neoblékat? Máte-li větší zvíře, které je zvyklé být venku, nemusíte. Některá plemena byste ani oblékat neměli. Jsou uzpůsobená k přežití venku, a pokud byste jim dávali oblečení pro psy, mohou se přehřívat, a to je špatně.
Na druhou stranu u menších plemen, která navíc většinu času tráví v teplu vašeho domova, se nemusí venku v zimě líbit. Možná jste si i všimli, že v zimním období neradi chodí na delší dobu ven a že se přitom třesou.
Majitelé se o své psí miláčky obvykle pečlivě starají, což je samozřejmě dobře, ale výsledek je ten, že mnozí psi zchoulostiví a pobyt v chladném prostředí jim skutečně může vadit. A přitom nastydnutí má pro ně vážné následky.
Bundy pro psy promyslete i v případě, že váš čtyřnohý přítel musí být delší dobu venku a přitom je nějakým způsobem omezená jeho hybnost (nemoc, úraz). Nezahřeje se tak během a skotačením.
Další skupinou, u které stojí za to zvážit oblečky pro psy, jsou dlouhosrstá plemena. Že je jejich srst zahřeje? To ano. Ovšem pokud ji vláčí po zemi, jsou mokří a opět jim hrozí nastydnutí. Oceníte i to, že je nebudete muset po návratu domů vysušovat.
Máte-li pochybnosti, jak je to s vaším pejskem, co se týče oblékání, poraďte se s veterinářem. I když je mnoho zajímavých oblečků pro psy, pořád by měl praktický význam převážit před touhou mazlíčka zkrášlit.

Móda pro pejsky

Usoudili jste, že i vaše zvíře by si zasloužilo nějaký praktický obleček a zároveň chcete, aby mu to slušelo? Měli byste vědět, že i bundy pro psy a další oblečení pro ně podléhá módním trendům. Kde se seznámit s jejich nabídkou? Zkuste e-shop ROGZ, v němž koupíte mimo jiné boudy pro psy, ale i pelíšky pro kočky, krmivo pro kočky atd.

Napsat komentář