pipes-2672184_1920

Nejvyhledávanějším zbožím z nabídky barevných kovů jsou mosazné a měděné tyče

Sháníte litinové tyče nebo profily, bronz, mosaz či měď? Jistě vás zaujme rozsáhlá nabídka společnosti UCB Technometal, kde naleznete rozmanitý sortiment barevných kovů pro velkoodběratele i maloobchod již od roku 1996. Vybere si opravdu každý, od chalupářů a domácích kutilů až po profesionály. Mimo jiné se firma specializuje na obrábění CNC stroji, dělení a hrubování materiálů, případně další povrchovou úpravu dodávaných profilů. Mezi nejprodávanější zboží patří třeba litinové trubky a tyče, měděné tyče a profily, slitiny mědi a mosazi, mosazné tyče a bronz.

Litina ze surového železa je odolná vůči tlaku a teplotě

Ze slitiny železa s uhlíkem vzniká litina, která má výborné vlastnosti, jako např. odolnost vůči tlaku a teplotě. Vyrábí se v tavící peci při teplotě kolem 1500 ºC ze surového železa, ocelového a litinového šrotu s příměsí koksu a vápence. Nevýhodou je nízká pružnost, oproti oceli je mnohem křehčí. Šedá litina s tzv. lupínkovým grafitem je tlakově velmi pevná a díky volnému grafitu ve struktuře se často používá pro nízko namáhaná kluzná ložiska. Navíc je dobře obrobitelná a tlumí vibrace. Nejčastěji se litina dodává v kruhových a čtyřhranných průřezech v podobě dutých profilů a trubek. Mezi další typy patří tvárná a austenitická litina s kuličkovým grafitem v podobě kuliček.

Měď je známá pro perfektní elektrické a tepelné vlastnosti

Sháníte-li technický kov s jedinečnými vlastnostmi, jako jsou elektrická a tepelná vodivost, tvárnost a vysoká odolnost vůči korozi a tepelné roztažnosti, bude pro vás měďtou pravou volbou. Je vyráběna tažením, lisováním a následným válcováním bez nutnosti dalšího přídavku materiálu na obrábění. Pro prodej barevných kovů se používá měď v různých slitinách, nejčastěji s přídavkem chromu a zirkonu, bezkyslíkatá měď a elektrovodná oxidovaná měď atd. Společnost UCB Technometal má v nabídce např. měděné tyče, plechy, trubky, pásy a dráty.

Napsat komentář