Nejúčinnější metody ochrany proti graffiti

Graffiti je zcela opodstatněně noční můrou snad všech majitelů rodinných domů, ale také správců objektů a samozřejmě i vedení každého většího i menšího města. Pravdou je, že nové a zrekonstruované objekty sprejery přímo přitahují a jejich pěkný vzhled často vydrží jen velmi krátce…

Jak zatočit s nevzhlednými graffiti?

Odpovědí na již hotové graffiti je moderní odstraňovač: graffiti mohou díky němu zmizet beze stopy! Jeho použití rozhodně nepředpokládá vysilující drhnutí pomalované plochy. Právě naopak! Plochu stačí odstraňovačem vhodným na daný povrch pouze ošetřit podle úrovně znečištění a poté jej nechat konat. Po uplynutí stanovené doby působení se přípravek opláchne vodou a výsledkem je očištěná plocha. Jak vidíte, jde to i bez námahy! K dostání jsou odstraňovače graffiti určené na různé povrchy. Jestliže však přece jenom nebudete vědět, zda je na daný povrch konkrétní přípravek možné použít, vyzkoušejte jej nejprve na malé, méně viditelné ploše.

Jak odvrátit hrozbu graffiti?

Ještě snazší je však vzniku obávaného graffiti předejít. K tomu jsou ideálním prostředkem antigraffiti nátěry, které zhatí úmysly sprejerů už v prvopočátku, neboť využívají moderní nanotechnologie. Na fasádě nebo jiné ploše vytvoří nenápadnou, ale o to účinnější vrstvu, na které se barvy, jež používají sprejeři, už neudrží. V některých lokalitách, kde se graffiti objevují jako houby po dešti, je to jediné možné řešení. Tedy nechce-li majitel daného objektu týden co týden čistit fasádu, které taková „péče“ může navíc ještě více uškodit.

Daří se vám předcházet vzniku graffiti, nebo se stále trápíte s nevzhlednými malůvkami na fasádě? Vítanou pomoc vám nabízí e-shop Envistore.cz, kde naleznete přípravky potřebné pro boj s nechtěnými graffiti.

Napsat komentář