Nechcete na své zahradě obyčejný plastový bazén? Využijte výhod koupacího jezírka

Mít na své zahradě bazén, ve kterém se můžete v horkém letním počasí příjemně osvěžit, je snem nejspíše každého z nás. Bohužel však plastové či nafukovací bazény vyžadují neustálou kontrolu čistoty vody, kterou se snažíme vylepšit filtračními systémy a chlorovými tabletami. Čištění takového bazénu s sebou tedy nese řadu starostí a nevýhod, které od jeho vybudování odrazují nejednoho člověka. Pokud se však této touhy nehodláte vzdát, zkuste to jinak a využijte předností, které vám nabízejí koupací jezírka.

S klasickým zahradním jezírkem jste se jistě setkali již mnohokrát. Koupací verze se od něj vzhledově až tak neliší. Rozdílem je, jak už název napovídá, že se v něm mohou lidé koupat. Jezírko tedy není pouhým architektonickým prvkem zahrady, který plní pouze ozdobnou funkci, ale možností jeho využití je více.

Hlavní předností tohoto druhu jezírek je využití biologicko-mechanického čištění vody. Do vody tedy není zapotřebí přidávat žádné chemické prostředky, které sice vodu vyčistí, ale nejsou šetrné k naší pokožce, ani k životnímu prostředí. Koupání v bazénech s chemicky čištěnou vodou je například nevhodné pro děti či alergiky, kterým může způsobit podráždění kůže nebo například očí.

Abyste však zamezili znečištění jezírka, nezapomeňte se vždy řádně osprchovat. Chemické prostředky, které se nachází například v kosmetice, by mohly narušit rovnováhu vody.

Jelikož je při jeho realizaci nutné dodržovat několik důležitých zásad, nespoléhejte se pouze na vlastní šikovnost a rady z internetu. Povolejte si raději opravdové odborníky, kteří mají s návrhy zahrad a jejich realizací bohaté zkušenosti. Budete tak mít jistotu, že je vaše jezírko plně funkční a vzhledově atraktivní. Pro umocnění vzhledu si můžete v jezírku nechat vybudovat nejrůznější potůčky či fontány.

Napsat komentář