Mobilní pískování: Vysoce účinné čištění povrchů

Co je to tryskání neboli pískování? Jedná se o proces, v rámci kterého dochází k opracování povrchu proudem abraziva (jemných částic písku). Jde o velmi efektivní metodu odstranění nečistot či nežádoucích prvků z umělých i přírodních povrchů. V praxi se využívá při čištění fasád, sanaci zdiva a v neposlední řadě při opracovávání kovů a dřeva. Velkou výhodou je mobilita – tryskání pískem lze provádět v interiéru i exteriéru.

Ať už hledáte způsob, jak šetrně odstranit staré omítky či vyčistit fasádu od graffiti, obraťte se na odborníky z firmy AXIOM REAL. Společnost zajišťuje profesionální tryskání již řadu let a nabízí komplexní služby včetně realizace ochranných nátěrů.

bydlenicz.cz_tryskani-piskovani-ars_cz_01

Proč je tryskání tak efektivní?

Technici z AXIOM REAL disponují moderními systémy TORBO. Ty však fungují na jiném principu než „podobné“ přístroje – na povrch tryskají směs písku s vodou. Nejedná se tedy o vysokotlaký vodní paprsek s přidáváním písku ani o tryskání pod vodní clonou s přiváděním vody do abraziva až v koncové trysce.

Systém TORBO tryskají směs písku a vody rychlostí 300 m/s, což je při výkonu kompresoru 10 m3/min a tlaku 6 bar naprosto dostačující na to, aby se z povrchů šetrně odstranil všechny nečistoty a nežádoucí prvky. Slovo „šetrně“ hraje důležitou roli – díky tomu se pískování využívá také při rekonstrukci historických objektů.

bydlenicz.cz_tryskani-piskovani-ars_cz_02

K výhodám systému TORBO patří možnost elektronického nastavení poměru písku a vody. Standardní poměr 80:20 (písek – voda) lze změnit až na 10:90. Díky tomu lze eliminovat prašnost až o 95 % oproti jiným způsobům tryskání. Mobilní pískování navíc není závislé na elektrické síti a vodě.

Přesvědčte se o výsledcích na vlastní oči

Fotografie vydají za tisíce slov. Vy si je můžete prohlédnout na www.tryskani-piskovani-ars.cz, kde zároveň najdete další důležité informace.

Napsat komentář