Krepové povlečení – nebaví váš žehlení?

Základem kvalitních povlečení je bavlna. I to krepové je ze 100% bavlny, nicméně v takové podobě, aby nebylo náročné na údržbu a mělo svou typickou strukturu. Není divu, že získává na stále větší popularitě – nemusíte ho žehlit a vypadá zajímavě.

Jak na údržbu krepu

Krepové povlečení má zvláštní strukturovanou úpravu, která se nejen žehlit nemusí, ale vlastně ani nesmí. Jeho povrch by se tím totiž poškodil. Takzvané krepování se provádí buďto mechanicky, nebo louhováním ve speciální tekutině. Vzniká jakoby „pomačkaný“ vzhled, který potěší děti i dospělé. Úpravy látky provedené nekvalitně snižují životnost výrobku, proto je třeba při údržbě povlečení potřeba dbát pokynů výrobce.

Univerzální povlečení pochází z Anglie

Kdo hledá univerzální ložní prádlo použitelné po celý rok, určitě může sáhnout po krepu. Tento materiál vznikl v 19. století na území Anglie, odkud se rozšířil celosvětově. I u nás už je dlouho známý, jenže velká vlna slávy přichází až dnes. Střídají se u něj hladší a drsnější okrsky, proto na omak nemusí hned vyhovovat každému. Jakmile si na něj zvyknete, budete spokojení.

Proč zrovna krepové ložní prádlo

Působí trochu, jako by bylo naškrobené. Nevytváří tak hřejivý dojem jako třeba flanelové, přesto umí zahřát, pokud nejste extrémní „zmrzlíci“. Dobře absorbuje vlhkost, vždyť je bavlněné, zůstává vzdušné, lehké a příjemné. I v létě se pod něj můžete zachumlat. Jakmile krepové povlečení vyperete, stačí ho nechat uschnout a hurá povlékat.

K dostání v různých rozměrech

Toto povlečení české výroby seženete v mnoha vzorech i velikostech. Určitě oceníte zapínání na zip pro snadné převlékání postelí. Vyberte si povlečení na jednolůžko, prodloužené krepové povlečení 140×220 i francouzské povlečení na velkou peřinu 200×240. Co se týká dětských povlečení, mohou být na malou i větší peřinu.

V rámci látky zvané krep existuje několik typů. Jemné luxusnější povlečení má široké krepování, existuje i látka s jemným krepováním, nebo standardní povlečení levnějšího druhu.

Napsat komentář