bydlenicz.cz_finep_cz_nahledovy

Kaskády Barrandov: Svěží bydlení poblíž „českého Hollywoodu“

Úroveň občanské vybavenosti a další důležité aspekty celkové kvality bydlení jsou z části závislé na stáří lokality. Mladší městské části bývají méně rozvinuté a v některých ohledech zůstávají ve stínu čtvrtí, jejichž historie se píše o poznání déle. U pražského Barrandova to však rozhodně neplatí. Oblast se naopak právem řadí k nejoblíbenějším adresám, a to nejen díky lesku známých filmových ateliérů. Mimo jiné zde vzniká výjimečný developerský projekt Kaskády Barrandov.

Čtvrť na jihu městské části Prahy 5 se do povědomí většiny lidí vepsala filmovými ateliéry evropského významu. Lokalita ovšem nabízí i jiné benefity – bohatou občanskou vybavenost a velmi dobrou dopravní infrastrukturu – od Václavského náměstí ji dělí pouhých 12 minut jízdy a od Smíchovského nádraží je vzdálena pouhých 20 minut. Rezidenti mají v blízkosti bydliště veškeré důležité služby i míst, která jsou určena k volnočasovému vyžití. Únik od metropolitního ruchu umožňuje nedaleká přírodní rezervace Prokopské údolí s množstvím turistických stezek, příležitostí k horolezectví a dalších atrakcí.

Není náhodou, že si Barrandov vybral za místo pro své novostavby Praha významný developer Finep. Výše zmíněné vlastnosti učinily z lokality dlouhodobě vyhledávané místo pro trvalé bydlení a přítomnost prémiových moderních bytů, které vznikají v rámci projektu s příznačným názvem Kaskády Barrandov, celkový dojem umocňuje.

Bytové jednotky s dispozicemi 1+kk až 4+kk charakterizuje praktické rozvržení prostoru, důraz na dostatek přirozeného světla a vlastní venkovní prostor v podobě lodžie, balkonu nebo terasy. Nedílnou součástí bytů jsou také podzemní garážová stání.

Finep od roku 2001 na Barrandově postavil téměř 2000 bytů, relaxační zóny, obchodní prostory i zelené plochy. Nedávno zahájil v pořadí již XI. a XII. etapu a v rámci plánované výstavy vybuduje nové centrální náměstí, čímž rozšíří současnou nabídku služeb o další.

Pokud vás bydlení na Barrandově zaujalo, podívejte se na aktuální nabídku bytů přímo na finep.cz, kde najdete i ostatní developerské projekty Praha.

Napsat komentář