Kamenné umyvadlo jako designový prvek kuchyně, nebo koupelny

Přírodní kámen jedním z možných materiálů pro použití na výrobu kuchyňských i koupelnových umyvadel. Nyní se tento materiál dostává do popředí zájmu a stává se velice populárním především díky jeho originalitě a výjimečnému vzhledu.
Nová kamenná umyvadla, která jsou momentálně na trhu, ale nejsou ve skutečnosti vůbec nová. Kámen byl pro výrobu umyvadel používán již před stovkami let.

Proč se kamenná umyvadla znovu objevila?

Převedším proto, že kamenná umyvadla jsou používána z estetických důvodů. Majitele často okouzlí vzhled shodný se zbytkem desky. Kromě estetické stránky jsou zde i praktické výhody. Umyvadla vyrobená z kamenných desek mají například bezkonkurenční výhodu velikosti. Umyvadlo je možno vyrobit prakticky v jakékoliv velikosti a tvaru tak, aby přesně zapadlo do ztvárnění Vaší koupelny. Nemusíte být tudíž omezeni na klasickou velikost umyvadel, kterou nabízí většina výrobců. Stejně jako velikost můžete volit nejrůznější tvary, hloubky atd. Do desky mohou být například vytvořeny drážky, kterými stéká voda přímo do kamenného umyvadla. Samotné umyvadlo pak může být rozděleno do několika sekcí.

Jaké provedení umyvadla z kamene zvolit?

Na trhu je spousta nejrůznějších provedení kamenných umyvadel, kde většina z nich je vyrobena ze žuly, mramoru, vápence, nebo mastku. Materiál budete volit pravděpodobně především dle designových nároků. Nezapomeňte jen na jednu vlastnost mramoru, kterou je nasákavost. Z tohoto důvodu se mramorová umyvadla nedoporučují do kuchyní, protože se z nich těžko odstraňují některé skvrny- například z červeného vína a podobně. Umyvadlo může být zapuštěné v desce, nebo může být umístěno na ní- pak vynikne nejvíce jeho tvar i krása materiálu a celkového provedení.

Napsat komentář