K čemu využijete užitkový vůz? Ke spoustě věcí!

Stojíte před výběrem užitkového vozu a nevíte, jaký zvolit? Tak vám s výběrem trošku pomůžeme. V první řadě si ujasněte, k jakému účelu jej budete primárně využívat. 

Užitkové vozy mají široké možnosti využití. Neobejde se bez nich řada podnikatelských aktivit. Své čestné místo však mívají i v garážích rodinných domů. Převážet v nich můžete osoby (včetně rodinných příslušníků) stejně jako náklad různého charakteru.

Vybíráme užitkový vůz

Do kategorie užitkových vozů spadají dodávky, minibusy, mikrobusy, furgony, vany, pickupy, přívěsy, valníky i sklápěče. Jejich základní rozdělení je na vozidla sloužící k přepravě osob, zboží a stavebního materiálu.

Přeprava osob a zboží

Plánujete-li ve svém užitkovém voze převážet lidi, ať již komerčně či soukromě, zaměřte svou pozornost na k tomu přizpůsobené dodávky, tedy mikrobusy a minibusy, které jsou schopné pojmout až 19 osob. Pro přepravu zboží citlivějšího charakteru (elektronika, spotřebiče, zahradní technika, oblečení) jsou vhodné furgony a vany. To jsou uzavřené dodávky bez sedadel a oken s objemem okolo 13 m³.

Přeprava stavebního materiálu

Transport stavebního materiálu je vhodné realizovat ve vozech z kategorie pickupů, valníků a sklápěčů. Pokud byste ve svém voze rádi převáželi osoby i materiál, doporučujeme praktický pickup, jež spolu s materiálem různého charakteru pojme až pět osob. V USA se jedná o nejprodávanější typ karoserie vůbec.

Koupě, nebo pronájem?

V případě občasného využívání užitkového vozu zřejmě půjdete cestou pronájmu. Při jeho časté vytíženosti je však na místě zvolit nějakou výhodnou koupi. A nemůžete-li si dovolit užitkový vůz nový, vyberte si na adrese vanscentre.com (či pod odkazem prodej dodávek)vozidlo z druhé ruky. V perfektním technickém stavu a za rozumnou cenu.

Marcedes Benz za 300 tisíc? Ano, jde to!

Přímo pod odkazem prodej furgon například najdete Mercedes Benz z roku 2013 za necelých 300 tisíc korun. Nebo o třicet tisíc dražší Fiat Ducato z roku 2015. Za zvážení však stojí i rok starý Peugeot Boxer za necelých 400 tisíc korun. Všechny nabízené vozy si samozřejmě můžete osobně prohlédnout, a to přímo v areálu provozovny VANS CENTRE v pražských Štěrboholích. Tam se s nimi budete mít možnosti i projet.

Napsat komentář