Jaro se blíží a tráva pomalu raší – připravte se na první „sestřih“!

I když to tak některé dny ještě nevypadá, jaro už se polehoučku chystá zaklepat na dveře. A vaše zahrada tedy začíná ožívat. A s ní se mezi první vítače jara rozhodně řadí i tráva. Obnovují se trsy, nebude to dlouho trvat a tráva se opět zazelená. Než se se ale odhodláte k prvnímu posečení, je potřeba myslet na to, že pro odolný a hustý zelený koberec je potřeba, aby měla zeleň dobré podmínky.

Dovolte trávě nejdříve vyrůst alespoň 8–10 centimetrů. A pokud ještě vaši zahrádku ještě potrápí sem tam nějaký ten mrazík, či chladnější teploty, dejte si se sečením na čas. Dostatek času na zesílení potřebují i kořínky, aby trávu v létě nepřekvapilo delší sucho a neměl ani plevel prostor pro větší růst. Než se na sekání trávy vrhněte, chopte se hrabiček a zbavte se starého listí a jiného zahradního „odpadu“.  Vypořádejte se s krtinci a případně i s nějakým větším plevelem. Sekačka by odstranila sice stonek, ale kořeny plevele by zůstaly v půdě, což je opak toho, co potřebujete. Pak už jen stačí nastavit sekačku, prozatím na nejvyšší stupeň, kdyby se náhodou ještě chtěly nějaké ty chladné dny navrátit. 

Chystáte se na koupi nové sekačky, nebo přemýšlíte, jak si tuto činnost na zahradě ulehčit? Důležitý je skvělý výkon a stejně tak i komfort při práci, pro pocit dobře odvedené práce bez bolestí zad a rozčilování. Už jste objevili kouzlo bateriových sekaček? Například aku sekačka na trávu Kärcher LMO 13–36 Je skvělým pomocníkem nejen kvůli volnému pohybu bez kabelu a bez emisí. Díky nízké hmotnosti, rukojeti z pěnového materiálu a ostrému ocelovému noži, který zanechává trávník čistě posečený, je práce opravdu pohodlná. Výhodou je i systém 2V1, kdy si sami vyberete, zda tráva nashromáždí v koši nebo bude sloužit jako přírodní hnojivo. Výšku si jednoduše nastavíte ve 4 stupních a hřebeny na trávu si poradí i se stébly na okraji. Sekačku snadno složíte a uskladníte i na menším prostoru. Opravdu praktická je i kontrolka stavu plnění a dětská pojistka.

Podívejte se, jak je práce s aku sekačkou snadná Garden Tools – LMO 18-36 Battery Lawn Mower | Kärcher UK – YouTube

A nyní můžete využít speciální akci. Při nákupu stroje Kärcher z bateriových platforem 18 V a 36 V obdržíte baterii s rychlonabíječkou za 1 Kč. Akce platí do vyprodání zásob.

Zajímá vás více informací o zahradních pomocnících Kärcher? Klikněte na www.karcher.cz nebo www.svetcisteni.cz

Napsat komentář