Dražby nemovitostí v exekuci umožňují získat nové bydlení za výhodnou cenu

Sehnat kvalitní, přitom však levné bydlení do osobního vlastnictví je dnes stále těžší záležitostí. Ceny rodinných domů a bytů jsou v posledních letech hodně vyšponované a zdá se, že tento trend bude pokračovat. Přesto se najdou jisté možnosti a způsoby, jak k novému bydlení přijít za výhodných podmínek. Jednou z variant je pořízení bytu či rodinného domu v dražbě.

Jak se byty a domy objeví v exekuční dražbě?

Mnozí majitelé se v důsledku neekonomického jednání dostanou do potíží, které vedou až k exekucím. V jejich rámci pak často přicházejí o dům, potažmo byt. Jejich prodejem exekutor dosáhne na finance, kterými pak dochází k umoření závazků.

Způsoby exekuční dražby

Dražba nemovitostí v exekuci je poměrně přehlíženým jevem, přitom se vyskytuje stále častěji. Dražby a exekuce nemovitostí jsou sice pro bývalé majitele nepříjemné, vy však z toho můžete těžit, protože pokud se dražební akce zúčastníte, dá se získat objekt za výrazně výhodnější cenu, než jaká je běžná na trhu.

Dražby domů v exekuci se dnes provádějí nejen za osobní účasti zájemců, ale také online. O tom, jak probíhá dražba nemovitosti, se můžete dozvědět detailní informace například na webu drazby-exekuce-nemovitosti.eu.

Podmínky pro účast

Pokud se pořádají dražby nemovitostí v exekuci, musíte splnit jen pár základních podmínek, abyste se do nich mohli zapojit a třeba nějaký objekt koupit. Kromě plnoletosti a svéprávnosti je nezbytné složit dražební jistotu. Z této možnosti jsou pak vyjmuty osoby, které jsou samotnými dlužníky, případně zainteresovanými soudními exekutory a jejich zaměstnanci.

Díky dražbě majetku v exekuci se dají ušetřit až stovky tisíc korun, konkrétně pokud se jedná o byty a rodinné domy. Proto se určitě vyplácí sledovat aktuální dražby a nabídky.

Napsat komentář