Jaké jsou přednosti využívání notebooků a laserových tiskáren?

Moderní výpočetní technika a související zařízení zpříjemňují nejen volnočasové chvíle, ale také práci. A to je zejména dnes, kdy se značná část lidí přesunula na home office, velmi užitečné. Stále větší popularitě se těší notebooky, v oblasti tiskáren pro změnu zažívají boom laserové modely. Proč tomu tak je a jaké tyto produkty přinášejí svým uživatelům výhody?

S notebookem se nemusíte omezovat

Zásadní předností, jíž se moderní notebooky mohou pochlubit, je jejich lehkost, tudíž i snadná přenositelnost. Kvalitní notebook dnes váží obvykle méně než 2 kilogramy, takže není problém si jej vzít kamkoliv na cesty. Oceníte jej ale i doma, neboť ho lze dle potřeb přenášet z jedné místnosti do druhé, nemusí být zapojený stále na stejném místě, jako je tomu v případě klasického stolního počítače.

Notebooky se dnes plně vyrovnají stolním modelům počítačů. Navíc jsou už poměrně cenově dostupné, nové modely se dají pořídit klidně už za ceny kolem 10 tisíc korun, přičemž pak tyto produkty poskytují dostatečný komfort pro práci a volný čas, neboť mají precizní grafickou kartu, výkonný procesor a objemnou paměť. Špičkové modely samozřejmě vyjdou klidně na 30 tisíc korun a více, ty jsou už však určené hlavně pro fajnšmekry a lidi, kteří potřebují skutečně vysoce výkonnou výpočetní techniku.

Na co si dát pozor při výběru notebooku?

Při nákupu nového notebooku si dejte pozor na konkrétní parametry. Důležitá je kupříkladu velikost interního disku. Za kvalitní přístroj se dá považovat takový, jenž má vnitřní disk minimálně 160 GB. V notebooku dnes prakticky nesmí chybět ani bluethooth a webkamera s rozlišením alespoň 1 Mpix. Stále užívanější součástí zařízení jsou pak čtečky otisků prstů, které mohou sloužit k zabezpečení počítače.

Laserové tiskárny urychlí tisk dokumentů

Důležitým prvkem k počítači či notebooku, bez něhož se řada lidí neobejde, je tiskárna. Pakliže tisknete často a ve větším rozsahu, je ideální investovat do laserové tiskárny. Je sice dražší nežli dříve více používaná inkoustová varianta, umí však pracovat velmi rychle, takže se dá vytisknout výrazně větší množství stránek během jedné minuty.

Ne nadarmo jsou laserové tiskárny vhodné do kanceláří a dalších firem, kde se hojně využívá výpočetní technika a dochází zde k práci s nejrůznějšími dokumenty. Laserové tiskárny jsou oproti inkoustovým spolehlivější, tisk je dokonalý, nehrozí žádné šmouhy a vynechaná místa. Tonery v zařízení vydrží klidně několik měsíců, aniž by bylo zapotřebí je měnit, takže jsou laserové tiskárny také pohodlnější, pokud jde o ovládání a údržbu.

Jak poznat kvalitní laserovou tiskárnu?

Hlavním kritériem je počet stran, jež zařízení dokáže vytisknout. Kvalitní laserová tiskárna má být schopna vytvořit minimálně 30 stránek za minutu. Výkonnější tiskárny umějí rovněž skenování a kopírování dokumentů, takže pak není zapotřebí k těmto úkonům pořizovat další techniku. Vybíráte-li si novou tiskárnu, dejte přednost modelům s možností připojení k wi-fi a Bluethooth, tiskárna už nemusí být připojena pouze přes klasický kabel.

Napsat komentář