I ze šrotu může vzniknout kvalitní produkt

Třídění kovů se rozhodně vyplatí. Nejenže za něj dostanete zaplaceno, ale ještě uděláte dobrou věc pro své okolí a také přírodu.

Kovový šrot se vyplatí třídit. Nejenže za něj v některých případech dostanete dobře zaplaceno, ale také odlehčíte přírodě. Z recyklovaného kovového šrotu totiž může vzniknout zbrusu nový výrobek.

Co můžete třídit?

Jedinou možností, jak třídit kovový odpad, je pro většinu výkup šrotu. Po Česku zatím nejsou natolik rozšířené kontejnery na kovový odpad, takže Češi nemohou tak intenzivně třídit jako v případě jiných surovin. To ale neznamená, že by podíl kovových odpadků v domácnosti byl zanedbatelný. Podle některých průzkumů se tento podíl blíží až k 10 procentům. To je v konkurenci plastů a papírů poměrně slušné číslo.

Recyklaci a výkup kovového šrotu vám výrazně ušetří recyklační symboly. Ty vám totiž pomohou zorientovat se i v případě, kdy nevíte, jestli jde opravdu o železný odpad. Pomohou vám také rozluštit hádanku, o jaký typ kovu se vlastně jedná. Výkup šrotu Plzeň tak z vašich rukou dostane roztříděné kousky kovů, za které pak také dostanete adekvátně zaplaceno.

Jak třídit kovy?

V Česku ale bohužel není příliš mnoho možností, jak kovy třídit. Speciální kontejnery určené pro kovový odpad v řadě měst a vesnic úplně chybí, což je velká škoda. Odpadky v podobě hřebíků, šroubků, víček, alobalu nebo kovových tub tak budete muset odvézt do specializovaného zařízení.

Pokud nevíte, kam váš kovový odpad odvést, zajeďte do Kovošrotu Suda. Jde o síť sběren kovového odpadu s dlouholetou tradicí. Tyto sběrny kovů nabízejí zajímavé výkupní ceny a přívětivý personál s dlouholetými zkušenostmi. Pokud předáte váš kovový odpad právě do jejich rukou, budete mít jistotu, že s ním bude odborně zacházeno.

Napsat komentář