Jak vybrat saunu? Poradíme vám

Už jste objevili kouzlo saunování, nebo jste ještě neměli čest poznat tuhle slast? Má pozitivní vliv na psychický i fyzický stav těla a rozhodně si v ní odpočinete lépe než doma na gauči. Teplo domova ale kvůli její návštěvě opouštět nemusíte. Jak vybrat saunu pro váš domov?

Zatímco dříve byla představa sauny doma příliš drahá a komplikovaná, dnes je tomu přesně naopak. Vhodné prostorové a finanční řešení se najde pro každého. Častěji se sice prodávají typizované sauny, ale některé firmy přistupují ke každému zákazníkovi individuálně a navrhují sauny na míru.

Sauna do každého domu

Důkazem, že sauna na klíč je vhodná opravdu do každého domu, je i variabilita provedení. Kdo má velký dům, zvolí vnitřní saunu. V případě výroby na míru tady neexistují žádná omezení, sauna se tak klidně dá postavit pod zkosenou střechou, může mít jednu část prosklenou, aby bylo vidět do zahrady atd.

Pokud máte dům již zařízený a na vnitřní saunu není místo, dá se to vyřešit samostatně stojícím venkovním domečkem. Může to třeba být roubenka, srub, oválná, nebo sudová sauna. Opět záleží jen na vašich preferencích.

2243

Různé uspořádání a vybavení

Velké možnosti se skrývají také ve vybavení sauny. Interiér může kombinovat dřevo a kov, být řešený s ostrými nebo oblými hranami a vyrobený z různých druhů dřeva. Pohodlné lavice, opěrky a kyblíčky k sauně neodmyslitelně patří. Věděli jste ale, že se do ní dají nainstalovat rovněž příjemná světýlka pro dokreslení poklidné atmosféry?

Pěkně zařízená atypická sauna vám zajistí nejeden překrásně prožitý večer. Má blahodárný vliv na činnost srdce, stav kůže, prokrvení končetin, a prý dokonce odstraňuje celulitidu. Tím hlavním přínosem je však vliv na psychiku. Odcházet z ní budete odpočatí, vyrovnaní a spokojení.

Sauny na míru u nás distribuuje firma Horavia s.r.o. Dodává přímo výrobky finské značky Harvia Oy, takže dostanete finskou stylovou kvalitu. Ani ceny nejsou zlé. Zkuste vyplnit poptávkový list na jejich webu a nechte si nacenit saunu do vašeho domova.

Napsat komentář