Jak poznáte kvalitní zdravotní matraci

Nejen dostatečně dlouhý, ale také dostatečně kvalitní musí váš spánek být, abyste prožili úspěšný a produktivní den. Základem dobrého spánku je vhodná matrace. Taková, na které se vám bude komfortně ležet, a která vám nezpůsobí krátkodobé ani dlouhodobější zdravotní komplikace. Jak by taková ideální matrace měla vypadat?

Co může způsobit nekvalitní matrace

Nejprve ale trochu strašení. Kolik času trávíte v posteli, si umíte sami spočítat. Prospat tak velký časový úsek na matraci, ze které vás budou každé ráno bolet záda, nechcete. Navíc, když podobných zdravotních neduhů může nastat mnohem více. Od nespavosti a s ní spojené nesoustředěnosti po celý následující den, přes chronické vyčerpání, tvorbu vrásek kolem očí až po dlouhodobé obtíže se zády a krční páteří nebo zrychlené stárnutí.

Parametry správné zdravotní matrace

Zdravotní matrace se vyrábějí tak, aby se dokonale přizpůsobily tvaru vašeho těla a všem jeho specifikům. Zároveň berou potaz vaši váhu, kterou rovnoměrně rozloží po celé své ploše. Ulehčí vám tak od tlaku na páteř a (nejen) zádové svaly. Podporuje také správné držení těla ve spánku.

Dalším důležitým parametrem je ochrana před bakteriemi, plísněmi a roztoči, pro které je běžná matrace ideálním prostředím k přežívání. Prachoví roztoči patří k jedné z nejčastějších příčin vzniku alergií, a když jim vhodná zdravotní matrace dokáže odolávat, je to velké plus pro vaše zdraví.

Nejen v létě se při spánku potíme. Tělo v noci obecně vylučuje velké množství vlhkosti, proto umí zdravotní matrace regulovat teplo a vlhkost. Prodyšná matrace, která je suchá, ale zároveň teplá na dotyk, představuje ideální základ pro kvalitní spánek.

Za všemi těmito pro zdraví i komfort prospěšnými vlastnostmi stojí materiál, z něhož se zdravotní matrace vyrábějí. Používá se například studená pěna, paměťová lína pěna či latex.

matrace_visco_komfort_soft_93

Jak si matraci vybrat?

Když už víte, jak má správná matrace vypadat, nastává další problém, a to je jejich široká nabídka. Jak na internetu, tak v mnohých kamenných prodejnách. V prvním kroku je nutné zvolit si vaše parametry výběru (velikost, materiál apod.), na základě kterých provedete filtraci. Co vám rozhodování může značně ulehčit, je možnost vyzkoušení si matrace naživo. Na vlastní kůži tak získáte pocit kontaktu s ní a víte, jestli se vám zamlouvá či nikoliv.

Závěrem dovolte jedno doporučení na zdravotní matrace, které vše výše popsané splňuje. Jedná se o výrobce zdravotních matrací z kvalitních značkových materiálů typu studené nebo paměťové líné pěny. Na webu spime.cz na vás čekají matrace různých velikostí, velmi často zde narazíte na výhodné akční nabídky. Pokud vás nějaká z matrací zaujme, můžete si ji sami vyzkoušet na jedné z prodejen v Praze, Brně, Plzni nebo Táboře.

Napsat komentář