Řešíte problém s trhlinou, prasklinou nebo protékajícím spojem na vodovodním potrubí? Nepropadejte panice a řiďte se následujícími doporučeními, které jsme pro vás připravili společně s instalatéry z řemeslnického cechu EKOMPLEX. Vaše problémy možná vyřeší těsnící spojky, kapaliny a lepidla.
Instalatéři a vodaři Zlín vysvětlují, že k nejčastějším příčinám poškození vodovodního potrubí patří přirozená únava materiálu. Životnost potrubí však ovlivňuje také mráz a mechanické poškození. S popraskanými trubkami se musí často vypořádávat majitelé starších chalup a kutilové, kteří trubky nechtěně navrtají.
Klasickým řešením je výměna poškozeného potrubí za nové. Instalatéři Zlín upozorňují, že proces výměny bývá komplikovaný a může znamenat vybourání až několika metrů trubek a nutnost opětovného zdění. Naštěstí se nabízí alternativa v podobě opravy poškozeného místa.
Prvním krokem je vyhledání místa, kde dochází k úniku vody. O něco složitější je odhalení místa ve zdi. Bourání se sice nevyhnete, nicméně obvykle stačí, když trubku odkryjete jen v místě šíření mokrého fleku.
Pokud se jedná o únik vody z tlakového potrubí, nezapomeňte před realizací opravy uzavřít přívod vody. Poté se můžete pustit do opravy pomocí utěsňovacích prostředků, případně zavolejte instalatéra.
Jednou z možností je kombinace vazelíny, kterou po vtlačení utěsníte speciální instalatérskou páskou nebo látkou. Instalatér Zlín má dobré zkušenosti s epoxidovou pryskyřicí a speciálními dvousložkovými expoxidovými tmely. Příprava směsi je rychlá a nenáročná, efekt stojí za to.
Zaručeně vám přijde vhod i cípant – opravná objímka, která se používá při opravách prasklin a otvorů na potrubí všech typů. K výhodám objímek patří odolnost vůči vysokému tlaku a možnost utěsnění díry ve velikosti do dvou třetin velikosti objímky.