Jak v Praze najít bydlení, se kterým budete maximálně spokojeni?

Hledáte v Praze nové bydlení, ale nevíte, jak a kde začít? Nechcete výběr uspěchat, ale hledáte takové bydlení, ve kterém budete spokojeně a efektivně žít? V takovém případě je tu pro vás dobrá zpráva. Nabídka bydlení v Praze je v současnosti největší v historii. Každý si může najít typ bydlení, které mu bude maximálně vyhovovat. Stačí jen správně vybírat. A jak postupovat při výběru bydlení v našem hlavním městě?

Byt v novostavbě nebo ve starším domě?

Nejrozšířenější kategorií bydlení v Praze jsou pochopitelně byty. Ze všeho nejdříve byste se měli rozhodnout, zda budete preferovat byty v novostavbách, nebo ve starších domech. Každý typ bydlení má své klady i zápory. U starších bytů je většinou nižší jejich pořizovací cena. Na druhou stranu si nikdy nemůžete být stoprocentně jistí technickým stavem domu a nevíte, kdy bude zapotřebí důkladná rekonstrukce, která znamená také vysokou investici. U nově realizovaných pražských developerských projektů vás čeká několik desítek let spokojeného bydlení bez nutností velkých investicí a oprav. Velmi populární jsou v současnosti například nové byty Praha 5, které má v nabídce developer FINEP.

bydlenicz.cz_finep_cz_01

Výběr lokality

Lokalita je pro nové bydlení také velmi důležitá. Mnoho zájemců o bydlení v Praze vybírá nový byt v lokalitách, které jsou co nejblíže jejich zaměstnání. Mnohdy tak činí na úkor komfortu a pohodlnosti bydlení. Jak vybrat novou lokalitu? Především je důležité, aby lokalita disponovala kompletní občanskou vybaveností a aby nabízela dobrou dopravní dostupnost do centra města i z Prahy ven. V blízkosti bydlení by měly také být parky a přírodní zeleň, která je v současnosti velmi ceněná. Tohoto hlediska jsou žádané zejména byty Praha 10. Proč právě Praha 10? Detailní informace o této městské části, se dozvíte ZDE.

bydlenicz.cz_finep_cz_02

Vlastní, podnájem, nebo družstevní?

Když vyberete typ bydlení a lokalitu, zbývá ještě rozhodnutí, zda chcete bydlet ve svém, nebo hledáte jen pronájem. Obě kategorie jsou velmi hojně zastoupené. Nechybí ani družstevní byty Praha, po kterých je v současnosti stále větší poptávka. Pak už stačí jen vybrat ten správný dům a velikost bytu, která bude pro vás a vaši rodinu nejvhodnější.

Napsat komentář