Hliníková okna a dveře jsou o krok vpřed před konkurencí

Stavíte nový dům nebo částečně či komplexně rekonstruujete stávající objekt? Ať už je vaše situace jakákoli, budete nuceni řešit nelehké rozhodnutí týkající se vyplnění stavebních otvorů. Jinými slovy, neobejdete se bez kvalitních oken a dveří. Na trhu se nachází jak spousta výrobců, tak i několik druhů. Klasiku představují především materiály, jako jsou dřevo a plast. Postupem času je ale předčil hliník. Právě na hliníková okna a dveře se zaměříme v následujících řádcích.

detail-208-hlinikova-okna-a-hlinikove-dvere-ostrava

Maximální odolnost a nízká zátěž

Pokud srovnáme hliníková okna s těmi dřevěnými či plastovými, jako první výhoda nám jednoznačně vytane jejich vysoká odolnost. Vítr, déšť, sníh a neustálé střídání se klimatických podmínek nemají na jakost ani barvu hliníku žádný vliv. Plast bohužel za čas ztrácí svou původní barvu. Dřevo naopak postupně začne postrádat původní konzistenci. Hliníkové rámy mají minimální hmotnost, takže nijak výrazně nezatěžují stavební konstrukci.

Větší rozměry – žádný problém

Jestliže potřebujete větší okna, případně hliníkové dveře či francouzské variace do zahrady, je pro vás hliník jasnou volbou. Rámy i křídla z tohoto materiálu jsou schopné unést rozměrnější okenní tabule. Velkoplošná okna, skleníky, zimní zahrady nebo cokoli dalšího s hliníkovým základem vydrží takřka navěky. Rámy jsou navíc tenčí, což zajistí i efektivnější průchod světla směrem do interiéru konkrétní nemovitosti. Tím pádem se budete cítit příjemněji a ušetříte na osvětlení. Výborné jsou i střešní světlíkypropouštějící světlo do interiéru.

Bezpečnost a triviální údržba

Hliníkové konstrukce jsou velmi odolné vůči mechanickým i klimatickým vlivům, takže nehrozí jejich deformace. Jsou mnohem bezpečnější i v tom, že pro zloděje je obrovský problém okno vypáčit. Hliník je prakticky bezúdržbový. Čas od času jen umyjete okna a rám v případě potřeby setřete navlhčeným hadříkem.

Napsat komentář