Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.

Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Emoce do investic nepatří

Všichni určitě moc dobře chápete, že zlato patří mezi konzervativní, bezpečné a vyloženě dlouhodobé investice. Naopak je nevhodné pro jakési krátkodobé časování trhu (to si nechte pro kryptoměny, akcie a podobně).

Co pro vás tedy plyne z událostí několika posledních měsíců, kdy zlato vyrostlo na ceně? Vlastně nic převratného. Vy musíte totiž přikupovat úplně stejně jako dříve. Krátkodobé výkyvy jsou pro vás absolutně zbytečná informace.

Zaměřte se spíše na dlouhodobý výkon, který bude pravděpodobně dost dobrý. Světoví analytici mají jasno – následující dekády přinesou několikanásobné zhodnocení zlata. Taková situace se neustále opakuje, takže se nejedná o žádnou výjimku.

Pokud tedy berete zlato jako investici, prostě si určete několik příležitostí v průběhu každého roku, během nichž přikoupíte fyzický slitek dle aktuálních možností (zapomeňte na virtuální držení). Někdo pořídí tři gramové slitky ročně, jiný deset stogramových. Každé množství se počítá a z dlouhodobého hlediska bude mít pořádný dopad.

Nakupujte levněji

Sledujete už nějaký čas jednotlivé nabídky obchodníků? Pak jste si určitě všimli, že jsou značně odlišné. Jen nejlevnější gramový slitek můžete pořídit klidně až o 500 Kč levněji, případně dráž. U dražších produktů se bavíme o rozdílech v řádu tisícikorun.

Důvodem je fakt, že žádná česká mincovna nevyrábí vlastní zlaté slitky/cihličky. Přesně proto je musíme dovážet z jiných zemí (například ze švýcarské rafinérie Argor-Heraeus).

A zde přichází rozdílný přístup českých obchodníků. Ti na základě svých konexí, případně nenasytnosti, mohou pěkně zamávat s koncovou cenou.

Určitě tedy nenakupujte slepě, jinak vyhodíte statisíce. Raději si poctivě projíždějte nabídky. Mezi nejlevnější odborníky v celé zemi patří společnost pod odkazy na úplném začátku článku.

Napsat komentář