dub-4

Dřevěné podlahy, klasika v moderním provedení

Podlahových krytin je v současnosti obrovské množství a zákazníci mohou vybírat doslova do sytosti. Pravda je ale taková, že především umělé materiály jsou sice hezké, nicméně stále nedokážou konkurovat dřevěné klasice. Je to právě dřevo, které je schopno vytvořit dokonalou atmosféru v jakémkoli interiéru a mnohdy také i na terase, případně kdekoli jinde. Proto se soustředíme na jeho hlavní výhody a na to, proč se vyplatí vybrat dřevěnou podlahu.

Sázka na přirozenost

Dřevo představuje ryze přírodní a zcela přirozený materiál, který je příjemný na dotek. I proto se například dubové podlahy nebo jiný nábytek používají odjakživa. Co svět světem stojí, lidé milují příjemný pocit v interiéru, v němž převažují dřevěné prvky. Důkazem budiž dokonce i některé stavby typu roubenek a podobně. Antistatické vlastnosti dřevěných podlah jsou prokazatelné a lidé žijící v interiéru, jehož jsou součástí, mohou být klidně i alergici.

dub

Pohodový došlap

Velkou výhodou dřeva je bezesporu také naprosto pohodlný došlap. Při chůzi jasně poznáte, že se jedná o přírodní materiál. Vaše nohy se budou cítit jako v bavlnce, a to nemluvíme o skvělých tepelně izolačních vlastnostech, jimiž se dřevěné podlahy mohou chlubit. V létě vás bude podklad příjemně chladit a v zimě naopak nebude nijak výrazně studený.

Nepřekonatelný design

Jednou z hlavních motivací při koupi dřevěné podlahy je bezesporu její vzhled. Laminát, vinyl a mnohé jiné materiály vyznívají prakticky jako náhražky, které se pouze snaží dosáhnout designu originálu. Například podlaha merbau anebo některé cizokrajné dřeviny či obyčejný dub vypadají naprosto dokonale. Zvolit si budete moci z pestré škály odstínů, což je také u jiných podlah často ne úplně možné. S dřevěnou podlahou zkrátka nešlápnete vedle a budete mít jistotu dokonalého designu kombinovaného s maximální odolností a výdrží.

Napsat komentář