Dražba nemovitostí může být šancí i pro vás

Nepřipadáte si jako člověk, který by se mohl zúčastnit dražby nemovitostí? Zahoďte předsudky, dražby nejsou událostí jen pro horních deset tisíc. Zapojit se můžete i vy, obzvlášť pokud zrovna hledáte nemovitost ke koupi.

Dražby nemovitostí jsou vynikající příležitostí, jak si pořídit domov za přijatelnou částku. Vyvolávací ceny jsou totiž nastaveny dost nízko, dům nebo byt tedy můžete pořídit značně pod cenou.

Kde hledat dražby nemovitostí?

Exekuční dražby nemovitostí najdete na specializovaných portálech, jakým je například Drazba-nemovitosti.com. Vaším prvním úkolem tedy je vybraný portál pečlivě sledovat a pozorovat nemovitosti v dražbě. Nabídek není zase tolik, abyste tam hned napoprvé našli, co hledáte. Musíte být trpěliví a nové nabídky sledovat pravidelně.

Jak se zúčastnit dražby?

Máte dvě možnosti, buď se vydáte do dražební síně přímo, nebo se zúčastníte online přes portál dražeb nemovitostí.

Osobní účast: Dostavte se včas na určené místo, s sebou si vezměte peníze na zaplacení jistiny. Pokud nemovitost nevydražíte, jistina vám bude navrácena. Na rozdíl od online dražby nemusíte nic chystat předem.

Online dražba: Abyste se mohli zúčastnit online dražby a exekuce nemovitostí, musíte nejdříve ověřit svou totožnost na CzechPOINTu a jistinu zaslat na účet. Převod peněz samozřejmě nějakou chvíli trvá, proto není možné si svou účast rozmyslet na poslední chvíli.

Samotný proces už je pak u obou typů stejný. Po vyvolání ceny můžete začít přihazovat a čekat, zda to budete právě vy, kdo dá nejvyšší nabídku. Dražba nemovitostí je tak trochu adrenalinový zážitek, každopádně je ale dobré si předem stanovit nějaký strop, částku, nad niž nepůjdete.

A ještě jedna věc na závěr. Dražba nemovitostí v exekuci není nijak nebezpečná. Jakmile dům vydražíte, bude váš. Už vám na něj nikdo nesáhne, nesebere vám ho exekutor.

Napsat komentář