Co vše může obsahovat pojem inteligentní domácnost?

Moderní doba si žádá inovativní přístupy v rámci bydlení. Abyste váš rodinný dům plně posunuli do 21. století, je kromě různých rekonstrukcí vhodné se zamyslet také nad tím, jak z něj učinit skutečně chytrou domácnost.

Zabezpečení pomocí chytrých doplňků

Inteligentní domácnost může obsahovat řadu prvků a systémů. Jejich hlavním cílem je dosažení vyššího komfortu bydlení, usnadnění práce se spotřebiči a zařízeními, které doma denně využíváte.

Do inteligentní domácnosti spadá například moderní zabezpečení. Tento prvek je dokonce žádoucí, protože i zloději používají stále efektivnější nástroje, díky nimž vám snadno odcizí majetek. V rámci chytré domácnosti si tak lze zajistit špičkové alarmy, chybět samozřejmě nesmí ani kamerový systém. V nejnovějších verzích se ovládá bezdrátovým způsobem. Většinou si stačí nainstalovat do vašeho telefonu či tabletu vhodnou aplikaci. Rázem pak budete moci sledovat skrz telefon, co se u vás doma děje v okamžiku, kdy tam nejste.

V rámci zabezpečení objektu se také dají nastavit automatické systémy, jež v konkrétní hodinu spustí osvětlení uvnitř a vně domu. I takováto jednoduchá pomůcka bývá pro zloděje odrazujícím aspektem, protože si zkrátka nemohou být jisti tím, zda se v objektu v daný okamžik někdo nenachází.

Další možnosti v rámci zařízení chytré domácnosti

Inteligentní domácnost umí automaticky řídit vytápění domu, osvětlení, slouží k úsporné a efektivní regulaci plynu, vody a elektřiny, případně zvládne třeba i péči o zahradu, kdy nastavený software spouští zavlažovací systém dle toho, jaké klimatické podmínky zrovna venku panují, respektive zda je půda dostatečně nasycena vodou.

Možností, jak si zřídit opravdu inteligentní domácnost, je takřka nepřeberné množství. Prodej a instalaci zajišťují specializované firmy. Komplexní nabídku inteligentních prvků najdete na webu smarterhome.sk/cz.

Napsat komentář