Bioklimatická pergola se stane chloubou vaší zahrady

Pokud plánujete vytvořit si na zahradě posezení, s velkou pravděpodobností začnete řešit i zastřešení. V současné době jsou velice oblíbené pergoly, přičemž vybrat si můžete z pestré škály možností. Zajímavým řešením jsou bioklimatické pergoly, které vás perfektně ochrání před nepříznivým počasím, ale i ostrými slunečními paprsky.

Výhody bioklimatické pergoly

V posledních několika letech představuje bioklimatická pergola moderní způsob zastřešení terasy. Charakteristická je především naklápěcími lamely, kterými si snadno nastavíte míru stínění. Lamely tedy můžete nechat úplně otevřené, pokud se chcete opalovat, i zavřené, když třeba začne pršet. Bioklimatické pergoly vás tedy chrání před jakýmkoliv počasí, navíc se chlubí vysokou odolností a dlouhou životností.

Péče o bioklimatickou pergolu

V případě, že chcete maximálně prodloužit životnost bioklimatické hliníkové pergoly, je nezbytné jí poskytnout péči. Dřevo je typické poměrně náročnou údržbou, protože materiál se musí natírat ochranným lakem a podobně. Hliník vás nadchne tím, že je na údržbu opravdu jednoduchý, takže stačí konstrukci jednou za čas očistit od prachu.

Bioklimatickou pergolu můžete doplnit ještě o další příslušenství, jako je boční zakrytí pergoly. Zastíníte tak posezení i ze stran. Případně se dají dokoupit stínící rolety do pergoly. Záleží pouze na vašich představách a požadavcích. Rolety jsou vyrobené z textilu, ovšem tkanina je neustále napnutá, a tak vytvoří příjemné soukromí.

V tomto segmentu působí spousta firem, přičemž jednou z nich je také Pavel Bubík – Garážová vrata a rolety. Ve svém produktovém portfoliu má nejen bioklimatické a hliníkové pergoly, ale i praktické doplňky k nim. Specializuje se mimo jiné na garážová vrata a rolety pro klasická okna.

Napsat komentář