Čištění podlah a voskování podlah

Pokud disponujete kancelářemi nebo halami, kromě klasického úklidu by vás mohlo zajímat strojové čištění podlah.

V případě tvrdých podlah, schodů a krytin se čištění realizuje strojem s hrubým kartáčem. Nejdříve se na povrch nanese speciální chemický přípravek, který necháme působit několik minut a následně je povrch vydrhnut strojem. Pro strojové čištění je důležité používat kvalitní šetrnou čistící chemii. Zpravidla se jedná o přípravky s vysokou zásaditostí, ovšem v některých případech, například po stavebních pracech můžeme užít i kyselou chemii. Kyselá chemie je velmi agresivní a dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků. Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah.Ve druhé fázi je na podlahu použit speciální vysavač, který podlahu zbaví všech zažraných nečistot, které byly uvolněny pomocí kartáčového stroje. Čištění lina a PVC materiálu je založeno na stejném způsobu jen s menšími rozdíly u použití chemických roztoků.

Voskování podlah, schodů, chodeb, lina a PVC

Po samotném vyčištění nezapomínejte podlahy navoskovat. Voskování chrání povrch před rychlým znečištěním, mechanickému poškození a zároveň prodlužuje nový vzhled a životnost materiálu. Voskování je vhodné na schody, dlažbu a kámen, ale také na ostatní tvrdé podlahy, lina a PVC materiály. Proces voskování probíhá pomoci specálního nástroje, který nanese vosk až ve třech vrstvách. Silnějším nánosem se docílí vyšší účinnosti a povrch tak zůstává v dobrém stavu delší dobu než obvykle. Je třeba vosk nechat náležitě zaschnout a tak místnost s navoskovanou podlahou je neprůchozí několik hodin.

Při výběru úklidové firmy, která vám čištění a voskování podlah zajistí, byste neměli opomíjet kvalitu oproti ceně. Je sice fajn zaplatit málo, ale ve výsledku neušetříte, protože díky nekvalitním čištícím pracím, můžete podlahy čistit znovu.

Napsat komentář