Tradiční venkovní zastřešení

Pokud máte alespoň trochu větší zahrádku, měli byste uvažovat o zřízení venkovního posezení. Nejedná se o nic složitého ani drahého, naopak. Může jít o docela levnou záležitost, a to dokonce i v případě, když se rozhodnete celý projekt dát pod střechu.

Proč si pořizovat střechu?

Od jara do podzimu se dá prostředí zahrady používat mimo jiné i k venkovním dýchánkům, večírkům či prostě jen k relaxaci. Na čerstvém vzduchu se nám lépe myslí a také i chutná.

Nicméně takto budete vystaveni i různým přírodním živlům, které vám pobyt na zahrádce mohou ztrpčovat. Déšť, ale i ostré sluneční paprsky dokáží velmi efektivně narušit pohodu, a tím pádem se i negativně podepsat na celkové náladě.

Toto se však stát nemůže, pokud si pořídíte střechu. Nemusí se jednat o nic světoborného. Často postačí zabodnout do země čtyři tyče a natáhnout přes ně nepromokavou plachtu, případně využít impregnovaný slunečník. Jde to však i jinak.

Pergola nebo altán?

Můžete si na zahradě postavit například některý ze zahradních altánů dřevěných. Jde o klasiku ze všech nejklasičtější. Altán do prostředí zahrady dokáže dokonale zapadnout, zvláště je-li z velké části ze dřeva. Na druhou stranu ale zabírá moc místa, takže nejde o příliš vhodný doplněk hlavně menších zahrádek.

Tam se naopak hodí pergoly zahradní dřevěné, které jsou přeci jen rozměrově přijatelnější než altány a zároveň rovněž poskytují velmi dobré útočiště před různými přírodními živly.

Snadná montáž

Dnes již není potřeba kupovat si pergolu na míru. I stavebnicové kousky jsou často po designové stránce velice povedené, nemluvě o nižší ceně. Navíc i montáž takovýchto kousků patří spíše k jednodušším úkolům.

Prefabrikáty tohoto typu se obecně montují docela dobře, zvláště, když je po ruce zevrubný návod. Obvykle k tomu stačí pouze dva páry šikovných rukou a základní nářadí typu šroubovák.

Napsat komentář