Zabezpečení domácnosti

Nemovitý majetek většině z nás nespadl jen tak do klína. Kvůli jeho pořízení jsme museli mnohdy tvrdě pracovat, zadlužit se na desítky let a leccos si odříci. Je potom až s podivem, kolik z nás si po obdržení klíče od svého vysněného domu či bytu oddechne a věnuje se už jen zvelebování svého hnízda. Přitom by bylo namístě řešit velmi důležitou věc – zabezpečení nemovitosti.

V dnešní nelehké době se každý snaží ekonomicky zabezpečit svou existenci stůj co stůj. Bohužel i protizákonnou cestou. Je to smutné, ale případy vykradených domů či garáží se množí. Zloději jsou čím dál odvážnější, nezaměřují se jen na momentálně opuštěné stavby, překážkou pro ně nejsou už ani majitelé spící uvnitř domu. Přitom správně zvolený bezpečnostní systém vám může zajistit klidné spaní a ochránit váš majetek.

Častým cílem nájezdů kriminálních živlů jsou garáže. V mnohých parkují nejen auta, ale také kola, motorky či elektrokola. Zloděje láká také různé elektrické nářadí, které se dá výhodně zpeněžit nebo uložené sezónní pneumatiky. Přitom k zabránění ztráty těchto věcí stačí tak málo. Uzamykatelná vrata a třeba pohybové čidlo, IP kamera nebo magnetické čidlo na vrata.

Stejným způsobem lze zabezpečit také rekreační objekty. Tam je to skutečně potřeba vzhledem k faktu, že jsou po většinu roku bez dozoru. Moderní zabezpečovací systémy jsou koncipované jako chytrá domácnost, tedy na každé narušení prostoru vás upozorní SMS nebo dokonce MMS zpráva. A to se určitě hodí. Třeba když se na chatě v horách chystáte oslavit konec roku a místo idylky v zasněžené přírodě řešíte sklenáře, který by vám 30. prosince zasklil okno, a vybydlenou chalupu.

Na zabezpečovací systémy je dobré myslet už při stavbě domu. Tak se dají veškeré potřebné kabely a další příslušenství citlivě a nenápadně zabudovat do zdí. Má to nesporný estetický význam, ale také přínos funkční. Odborná firma vám může sestavit zabezpečovací systém na míru, zkombinovat jednotlivé technologie pro maximální účinnost. Vy si pak můžete nastavit četnost a význam zpráv, které vám budou chodit na mobilní telefon v době, kdy budete mimo dům.

Ideální je svěřit kompletní zabezpečení domu, chaty či garáže jedné firmě. Renomované firmy pracují s kvalitními technologiemi od prověřených dodavatelů, s rozumným poměrem cena/výkon. Získáte tak kromě kompletní realizace i záruční a pozáruční servis. A s tím i pocit bezpečí a jistotu, že váš majetek je pod dozorem. Ať jste doma nebo na cestách. Taková investice do vlastního klidného spánku se rozhodně vyplatí.

Napsat komentář