5 tipů na elegantní a funkční rohože v domácnosti

Elegantní zařízení rodinného domu nebo bytu je pro nás jakousi samozřejmostí. Rozhodně se ale nejedná pouze o výmalbu a nákup nábytku! Počítejte s tím, že budou zapotřebí i doplňky a nejrůznější funkční prvky. Typickým příkladem budiž rohože. Zdánlivě nenápadné, ovšem potřebné součásti jak interiéru, tak i exteriéru. Člověk často koupí pouze klasické látkové provedení do interiéru a nic jiného neřeší. Rohože přitom mohou mít hned několik podob, jež se odvíjí zejména od materiálu použitého na jejich výrobu. My pro vás máme celkem 5 tipů na ty nejznámější.

Klasické vstupní rohože

Asi největší klasiku představují vstupní čisticí rohože. Jejich hlavním úkolem je zachytit hrubé nečistoty z podrážek obuvi příchozích. Optimální je volit poněkud hrubší variace, jež jsou za tímto účelem vyrobeny. Materiálově se hodně prosazují provazové variace anebo tradiční kombinace gumy a silnější látkoviny.

Koupelnové rohože

Moderní rohože do koupelny mohou být různého charakteru. Výbornou volbou jsou látkové modely s velmi krátkým vlasem. Ty na jednu stranu zachytí vlhkost, ale na stranu druhou prakticky ihned uschnou. Jinak se objevují i varianty z umělých matriálů, jež odpuzují vodu. Výjimkou není ani vkusná gumová rohož.

Protiúnavové provedení

Nejen do koupelny se vám bude zcela jistě hodit i přítomnost protiúnavové rohože. Ta je vyrobena tak, aby dokázala pomoct prokrvení chodidel. Tím pádem se člověk může alespoň trochu zmobilizovat i po velmi únavném dni.

Speciální bazénové rohože

Máte-li na zahradě bazén, stoprocentně zbystřete. Právě pro vás jsou určeny specifické bazénové rohože. Zejména ony by měly přispět k bezpečnosti při pohybu na okraji bazénu. Navíc zachytí drobné nečistoty.

Průmyslové variace

Tak tento typ je optimální přímo do výrobních procesů. Poslouží v šatnách, ale i přímo v dílně. Máte-li garáž anebo právě dílnu, na průmyslové rohože nelze zapomenout.

Ať už potřebujete jakékoli rohože, můžete si poholdně vybrat v eshopu vmbal.cz.

Napsat komentář